Головна » Новини та публікації » Мінрегіон: Про фінансовий стан галузі систем життєзабезпечення

Мінрегіон: Про фінансовий стан галузі систем життєзабезпечення

На селекторній нараді за участю Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка, що відбулася 13 вересня у Кабінеті Міністрів України, розглянули фінансовий стан підприємств систем життєзабезпечення. За словами Анатолія Близнюка, на державному рівні зроблено все, щоб поступово поліпшувати фінансовий стан галузі.

«Незважаючи на те, що ми зараз на тверду «четвірку» готові до зими, є питання, які можуть завадити нормальній роботі. Це фінансовий стан підприємств. Ось у Донецькій області 872 мільйони збитків. Наступна за нею Луганська – 306, Дніпропетровська – 293, а місто Київ – 202. Донецька область має збитків більше, ніж ці три регіони разом. Не ставте собі головним завданням – отримати різницю в тарифах. Працюйте над підвищенням рівня рентабельності підприємств. Я не бачу конкретних дій з поліпшення ситуації», – звернувся до заступників губернаторів Анатолій Близнюк.

За його словами, на погашення різниці в тарифах держава спрямовує 6,9 млрд. грн., було використано 2,2 млрд., а після учорашнього засідання Уряду та звернення очільника Мінрегіону до Прем’єра, Мінфін провів розрахунки іще на понад 700 млн. грн. Однак іще документів з розрахунків на 1,6 млрд. грн. Мінрегіон чекає від регіонов. Відтак, регіони мають ретельніше переглянути свої розрахунки та структуру заборгованості.

«Попереджую вас, щоб ви не казали, що немає платежів, бо не пройшла різниця в тарифах. Дивіться і готуйте ці розрахунки самі. Це – ваша зона відповідальності! На державному рівні зроблено все, для того, щоб допомогти регіонам. Держава взяла на себе зобов’язання покривати різницю в тарифах, тому – працюйте з цим питанням!», – наголосив А. Близнюк.

Підприємства житлово-комунального господарства з початку 2012 року отримали збитки більше 3 млрд. гривень. Найбільші збитки отримали підприємства комунальної теплоенергетики – 1,9 млрд. грн. та водопровідно-каналізаційного господарства – 1 млрд. гривень. У розрізі регіонів найбільші збитки отримали підприємства Донецької (872,3 млн. грн.), Луганської (305,9 млн. грн.), Одеської (164,7 млн. грн.) областей та АР Крим (194,2 млн. грн.), найменші – Закарпатської (8,5 млн. грн.), Чернівецької (21,3 млн. грн.) та Сумської (29,2 млн. грн.) областей.

Разом з тим, за даними Держкомстату України, заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги по підприємствах усіх форм власності зменшилась у липні 2012 року порівняно з червнем на 3,6% і станом на 01.08.2012 становила 10,9 млрд. грн., середній термін заборгованості населення за всі послуги склав 3,3 місяця. Зменшення заборгованості відбулося у всіх регіонах України. Упродовж січня–липня 2012р. населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 23,8 млрд. грн. (103,0% нарахованих за цей період сум). Серед регіонів найвищий рівень оплати за житлово-комунальні послуги спостерігався у Закарпатській, Сумській та Вінницькій областях (114,7–108,7%), найнижчий – у м. Севастополі, Волинській області, Автономній Республіці Крим та м. Києві (96,3–99,9%).

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Фінансування енергоефективних проектів за рахунок коштів Револьверного фонду

07.03.2012
Фінансування енергоефективних проектів за рахунок коштів Револьверного фонду Револьверний фонд фінансування енергоефективних проектів в жилих будинках – механізм, за допомогою якого здійснюється стимулювання інвестування і розширення можливостей фінансування енергозберігаючих (енергоефективних) заходів, спрямованих на забезпечення енергозбереження у житлових будинках.

докладніше

Прибудинкова територія для ОСББ — сім кіл бюрократичного пекла

25.04.2012
Прибудинкова територія для ОСББ — сім кіл бюрократичного пекла 23-24 квітня 2012 року Громадянська мережа ОПОРА провела тренінг для членів Коаліції недержавних громадських організацій із земельних відносин в об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Учасники заходу обговорили досвід об’єднань щодо процедури отримання земельних ділянок багатоквартирних будинків у власність ОСББ, висловили свої пропозиції щодо змісту «мінімального» пакету землевпорядної документації для оформлення правовстановлюючих документів на прибудинкову територію багатоквартирних будинків, збудованих у переважній більшості до 1991 року.

докладніше

Громадськість висловила свою об’єднану позицію щодо законопроекту №8474

23.02.2012
Громадськість висловила свою об’єднану позицію щодо законопроекту №8474 22 лютого 2012 року в прес-центрі ІА «Українські новини» пройшла прес-конференція, на якій ряд громадських організацій озвучили своє спільне бачення щодо вирішення проблем нині діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також закликали народних депутатів завтра, 23 лютого, підтримати законопроект №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ».

докладніше

Газовики Рівного знімають із себе будь-яку відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж (відео)

26.09.2012
Газовики Рівного знімають із себе будь-яку відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж (відео) ПАТ «Рівнегаз» виявилося не готовим співпрацювати з місцевими ОСББ – резюме круглого столу, що відбувся 21 вересня. Даний круглий стіл є другим заходом із серії зустрічей на тему «Співпраця ОСББ та комунальних монополістів в м. Рівне», організованим Громадянською мережею ОПОРА.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше