Головна » Новини та публікації » ОСББ в судовому порядку відстояло право на відшкодування пільг та субсидій

ОСББ в судовому порядку відстояло право на відшкодування пільг та субсидій

Відшкодування пільг та субсидій для мешканців ОСББ продовжує залишатися топ-проблемою національного масштабу. Органи соціального захисту незаконно відмовляють соціально незахищеним мешканцям ОСББ в отриманні пільг та субсидій і вимагають в ОСББ погоджувати або затверджувати в органах місцевого самоврядування розмір внесків на утримання будинків та прибудинкових територій. Попри те, що Міністерство фінансів та Міністерство праці і соціального захисту до сьогодні не надали роз’яснювального листа щодо порядку відшкодування пільг та субсидій в будинках ОСББ, співвласники успішно захищають свої права у судах.

Апеляційний скарга Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області на постанову Смілянського міськрайонного суду Черкаської області у справі за адміністративним позовом Об'єднання  співвласників багатоквартирного будинку «Маяковського 8» м. Сміла Черкаської області до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області, щодо визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити відшкодування пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для окремих членів ОСББ, Київський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення, а постанову Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 21.05.2012 р. - без змін. 

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області мотивувало подання апеляційної скарги тим, що суд першої інстанції не в повній мірі з’ясував обставини та обґрунтував своє рішення на недоведених обставинах.

Колегія суддів заслухавши всіх осіб, що з’явилися в судове засідання, перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи та докази вирішив не задовольнити судову скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області.

Нагадаємо, що постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 21 травня 2012 року позов Об'єднання  співвласників багатоквартирного будинку «Маяковського 8»м. Сміла Черкаської області до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області - задоволено.

ОСББ неодноразово зверталося до Управління із заявами про пояснення причин неналежного відшкодування за пільгами та субсидіями на внески, встановлені загальними зборами ОСББ від 4 серпня 2011 року. Управлянням була надана відповідь, що у заявах ОСББ не наведено економічну обґрунтованість та законодавче підґрунтя прийнятих загальними зборами ОСББ тарифів. Смілянський міськрайонний суд Черкаської області дійшов висновку, що дії Управління щодо належного відшкодуванню сум по пільгах та субсидіях ОСББ слід визнати протиправними. З чим погодилась і колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала суду:  Sud_pilgy_subs.pdf

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Тетяна Бойко: Як позначиться на житлово-комунальних тарифах підвищення плати за газ для населення з 01.05 на 50%, а для підприємств теплокомуненерго на 40%.

27.04.2014
Тетяна Бойко: Як позначиться на житлово-комунальних тарифах підвищення плати за газ для населення з 01.05 на 50%, а для підприємств теплокомуненерго на 40%. У зв’язку з цим, наскільки можуть зрости тарифи для населення і скільки людей тепер муситимуть звертатися за субсидіями? Чи не виникне ситуація, що відповідні служби не зможуть прийняти всіх охочих для оформлення субсидії?

докладніше

З жовтня малозабезпечені українці платитимуть за послуги ЖКГ за реальними нормами споживання

01.09.2014
З жовтня малозабезпечені українці платитимуть за послуги ЖКГ за реальними нормами споживання З 1 жовтня вступає в силу постанова Кабміну, що започатковує єдиний підхід до визначення норм споживання послуг ЖКГ для громадян, які потребують державної підтримки.

докладніше

В Виннице упростят процедуру получения согласовательных документов

07.05.2013
В Виннице упростят процедуру получения согласовательных документов В мэрии Винницы дали обещание упростить процедуру получения согласовательных документов от Винницаоблэнерго и Винницаводоканал, необходимых жителям при создании ОСМД.

докладніше

Донеччина знову недоотримує воду - через бойові дії

16.09.2014
Донеччина знову недоотримує воду - через бойові дії В результаті зупинки Макіївської фільтрувальної станції зупинена подача води мешканцям Макіївки, Харцизька та прилеглих селищ Донеччини.

докладніше

Юридична консультація

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше