Головна » Новини та публікації » Засідання наради з питань ОСББ — істотних результатів немає

Засідання наради з питань ОСББ — істотних результатів немає

У четвер, 5 липня, в ході чергового засідання Нацради з питань ОСББ експерти вкотре обговорили виконання завдань визначених Протоколом засідання Уряду №92.

У своєму виступі директор Департаменту житлової політики Віталій Шаповаленко повідомив, що на сьогоднішній день розроблений механізм надання ОСББ пільгових кредитів для здійснення енергоефективних заходів і 31 травня Кабміном затверджено це Положення (про порядок пільгового кредитування ОСББ). Такі проблеми як врегулювання питань експлуатації та обслуговування ліфтового господарства, газових мереж у будинках ОСББ, вироблення механізму відшкодування об’єднанням пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг поки що, за словами урядовця,  перебувають на фінішному етапі узгодження із центральними органами виконавчої влади. Що стосується відшкодування пільг і субсидій, то Віталій Шаповаленко запевнив присутніх, що Міністерство соцполітики вже надало свою відповідь, затримка поки що за Міністерством фінансів.

Щодо права власників будинку визначати виконавців ЖКП, то голова правління Громадської організації об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія» Людмила Шанц запропонувала внести зміни до Наказу №60 Мінрегіону (де передбачити, що  відмова підприємства-монополіста бути виконавцем послуг не допускається) на виконання Протоколу №92, але пан  Шаповаленко відповів, що це можливо лише із внесенням змін до законодавства. На запитання координатора житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Бойко про те, як все ж таки просувається справа із законопроектом про право співвласників отримувати інформацію про інших співвласників, представник Мін`юсту повідомив, що на засіданні Комітету ВР соціально-економічної політики було прийнято рішення рекомендувати ВР ухвалити цей законопроект в цілому.

Після аналізу стану виконання Протоколу №92 Національна рада закцентувала увагу на законопроекті №8391 «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який був нещодавно прийнятий Верховною Радою. Оскільки законопроект містить порушення прав власників та передбачає необхідність сплати додаткових коштів за послугу з управління багатоквартирним будинком без покращення якості житлово-комунальних послуг, було ухвалено рішення звернутися до Президента з проханням застосувати право вето до законопроекту №8391.

Гостру дискусію викликав новий термін ОСБ (об’єднання співвласників будинку), запропонований членом ОСББ «Срібне Коло» та адвокатом Тетяною Монтян у новому законопроекті, автором якого вона виступає. Проблема у тому, що ОСБ є і­­­ншою організаційно-правовою формою й немає нічого спільного із ОСББ. Але Тетяна Монтян переконана в тому, що потрібно говорити лише про ОСБ, оскільки  в Україні немає будинків лише з квартирами, а переважають будинки змішаного типу (із нежитловими приміщеннями). На її думку, в Україні можливий лише класичний кондомініум, всі інші форми суперечать Цивільному кодексу.

Не менш бурхливе обговорення під час засідання виникло навколо 42 статті Земельного кодексу – «Земельні ділянки багатоквартирних житлових будинків».

Врешті-решт, було прийнято рішення не полишати роботу над концептуальними змінами законодавства щодо прав власності, однак повернутися до законопроекту №8474 і на його основі підготувати новий законопроект.

Окрім того, за підсумками засідання Національна рада більшістю схвалила розроблений Типовий Статут ОСББ та рекомендувала затвердити його Наказом Мінрегіону. А також було прийнято рішення довести до відома Прем’єр-міністра, що Протокол №92 щодо відшкодування пільг та субсидій для співвласників будинків ОСББ не виконується.

Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків було утворено 14 березня 2012 року. Нацрада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Миколою Азаровим спростовані чутки про введення пені за прострочену плату послуг ЖКГ

21.11.2012
Миколою Азаровим спростовані чутки про введення пені за прострочену плату послуг ЖКГ Прем’ер-міністр назвав інформацію про введення 300-відсоткової пені за невчасну оплату житлово-комунальних послуг чуткою, спричиненою неточністю висловлювань Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолія Близнюка.

докладніше

Государственно-частное партнерство в коммунальной сфере

28.08.2012
Государственно-частное партнерство в коммунальной сфере Основные фонды предприятий ЖКХ характеризуются высоким уровнем морального и физического износа: качество жилищно-коммунальных услуг, оказываемых населению и хозяйствующим субъектам неудовлетворительная, а на проведение инвестиционных программ не хватает бюджетных средств.

докладніше

Деякі області готові економити більше 30% газу - В. Гройсман

20.08.2014
Деякі області готові економити більше 30% газу - В. Гройсман На засіданні Кризового енергетичного штабу 19 серпня було обговорено плани скорочення об’ємів споживання теплопостачальними підприємствами природного газу на період опалювального сезону 2014/15 років на рівні 30%, які підготували усі області України у зв’язку з припиненням постачання газу з Росії.

докладніше

Постанова №498 НКРЕ: відпуск електричної енергії для ОСББ проводиться за тарифами для населення

07.05.2012
Постанова №498 НКРЕ: відпуск електричної енергії для ОСББ проводиться за тарифами для населення Ще кілька місяців тому проблеми ОСББ та енергопостачальних організацій здавалися нездоланними. Та вже на сьогодні Національна комісія регулювання ринку електроенергетики — єдиний центральний орган виконавчої влади, який виконав доручення Протоколу № 92 засідання Уряду від 14 грудня 2011 року.

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше