Головна » Новини та публікації » Засідання наради з питань ОСББ — істотних результатів немає

Засідання наради з питань ОСББ — істотних результатів немає

У четвер, 5 липня, в ході чергового засідання Нацради з питань ОСББ експерти вкотре обговорили виконання завдань визначених Протоколом засідання Уряду №92.

У своєму виступі директор Департаменту житлової політики Віталій Шаповаленко повідомив, що на сьогоднішній день розроблений механізм надання ОСББ пільгових кредитів для здійснення енергоефективних заходів і 31 травня Кабміном затверджено це Положення (про порядок пільгового кредитування ОСББ). Такі проблеми як врегулювання питань експлуатації та обслуговування ліфтового господарства, газових мереж у будинках ОСББ, вироблення механізму відшкодування об’єднанням пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг поки що, за словами урядовця,  перебувають на фінішному етапі узгодження із центральними органами виконавчої влади. Що стосується відшкодування пільг і субсидій, то Віталій Шаповаленко запевнив присутніх, що Міністерство соцполітики вже надало свою відповідь, затримка поки що за Міністерством фінансів.

Щодо права власників будинку визначати виконавців ЖКП, то голова правління Громадської організації об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія» Людмила Шанц запропонувала внести зміни до Наказу №60 Мінрегіону (де передбачити, що  відмова підприємства-монополіста бути виконавцем послуг не допускається) на виконання Протоколу №92, але пан  Шаповаленко відповів, що це можливо лише із внесенням змін до законодавства. На запитання координатора житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Бойко про те, як все ж таки просувається справа із законопроектом про право співвласників отримувати інформацію про інших співвласників, представник Мін`юсту повідомив, що на засіданні Комітету ВР соціально-економічної політики було прийнято рішення рекомендувати ВР ухвалити цей законопроект в цілому.

Після аналізу стану виконання Протоколу №92 Національна рада закцентувала увагу на законопроекті №8391 «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який був нещодавно прийнятий Верховною Радою. Оскільки законопроект містить порушення прав власників та передбачає необхідність сплати додаткових коштів за послугу з управління багатоквартирним будинком без покращення якості житлово-комунальних послуг, було ухвалено рішення звернутися до Президента з проханням застосувати право вето до законопроекту №8391.

Гостру дискусію викликав новий термін ОСБ (об’єднання співвласників будинку), запропонований членом ОСББ «Срібне Коло» та адвокатом Тетяною Монтян у новому законопроекті, автором якого вона виступає. Проблема у тому, що ОСБ є і­­­ншою організаційно-правовою формою й немає нічого спільного із ОСББ. Але Тетяна Монтян переконана в тому, що потрібно говорити лише про ОСБ, оскільки  в Україні немає будинків лише з квартирами, а переважають будинки змішаного типу (із нежитловими приміщеннями). На її думку, в Україні можливий лише класичний кондомініум, всі інші форми суперечать Цивільному кодексу.

Не менш бурхливе обговорення під час засідання виникло навколо 42 статті Земельного кодексу – «Земельні ділянки багатоквартирних житлових будинків».

Врешті-решт, було прийнято рішення не полишати роботу над концептуальними змінами законодавства щодо прав власності, однак повернутися до законопроекту №8474 і на його основі підготувати новий законопроект.

Окрім того, за підсумками засідання Національна рада більшістю схвалила розроблений Типовий Статут ОСББ та рекомендувала затвердити його Наказом Мінрегіону. А також було прийнято рішення довести до відома Прем’єр-міністра, що Протокол №92 щодо відшкодування пільг та субсидій для співвласників будинків ОСББ не виконується.

Національну раду з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків було утворено 14 березня 2012 року. Нацрада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Окреме доручення голови КМДА: чи вирішаться проблеми ОСББ?

16.01.2013
Окреме доручення голови КМДА: чи вирішаться проблеми ОСББ? Весь минулий рік Громадянська мережа ОПОРА активно брала участь в роботі Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ в місті Києві, хочаза весь час роботи ради було проведено одне засідання. а після структурних та зміни керівника Координаційної ради голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов підписав окреме доручення розписане на Новицького Д. Ю., Репіка В. М., Петрука В. І., Костюренка Т. М. на контроль Безносика О. С.

докладніше

Анатолий Близнюк призвал к уважению сеья и сотрудников ЖКХ

06.11.2012
Анатолий Близнюк призвал к уважению сеья и сотрудников ЖКХ Уважать себя и требовать перерасчета плат за некачественно предоставленные услуги призвал граждан Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк. Ведь только при условии общественного контроля над работой коммунальных предприятий, можно надеяться на высокое качество их продукции.

докладніше

Експерт: якщо зима буде погожою, проблем із опаленням не буде

27.09.2014
Експерт: якщо зима буде погожою, проблем із опаленням не буде Якщо взимку температура не буде рекордно низькою, опалювальний сезон в Україні пройде без особливих проблем, навіть з наявним запасом газу.

докладніше

Программы энергоэффективности поставлены Николаем Азаровым под сомнение

10.05.2012
Программы энергоэффективности поставлены Николаем Азаровым под сомнение Премьер-министр Украины Николай Азаров отметил необходимость глубокого анализа принципов реформ по внедрению энергоэффективных технологий.

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше