Головна » Новини та публікації » Загальні збори ОСББ — порядок проведення

Загальні збори ОСББ — порядок проведення

Загальні збори обирають керівника — голову зборів, яким може бути голова правління, будь-який член ОСББ і навіть, як виняток, особа, що не є членом ОСББ. Збори обирають також секретаря-протоколіста. Голова зборів керує ходом зборів: оголошує виступаючих з порядку денного, керує обговоренням питань, проводить голосування, забезпечує підрахунок голосів. Порядок ведення зборів рекомендується написати наперед. До проведення загальних зборів правління повинне провести велику організаторську роботу: документально підготувати винесені на збори питання, підготувати виступи, кандидатів у виборні органи, проект рішення загальних зборів. Особливо ретельно потрібно підготуватися до зборів із затвердження річного звіту і плану господарської діяльності на наступний рік. Дуже важливо, щоб правління як мінімум за два тижні до обговорення річного плану господарської діяльності пред'явило для ознайомлення кожному членові ОСББ проект плану разом зі звітом за попередній рік і балансом. Найзручнішим способом для цього видається визначення певного часу і місця, де члени об'єднання могли б ознайомитися з документами. В деяких випадках необхідно забезпечити наявність копій.

Протоколіст веде запис загальних зборів. У протокол вносяться:

  • найменування ОСББ;
  • час і місце проведення зборів;
  • кількість учасників зборів;
  • імена голови і протоколіста;
  • порядок денний зборів;
  • ухвалені на зборах рішення із зазначенням результатів голосування.

Протокол зборів підписують голова зборів і протоколіст. Окрім цього, враховуючи різні конфліктні ситуації, слід рекомендувати, щоб усі учасники зборів підписували Список (реєстр, відомість) голосування. До протоколу додаються зразок запрошення на збори, список тих, що беруть участь в зборах, довіреності представників. Після загальних зборів після закінчення терміну, обумовленого в Статуті, члени ОСББ повинні мати можливість ознайомитися з протоколом, мають право одержувати копію протоколу зборів або виписки з нього. Протоколи всіх зборів з додатками правління повинні зберігатися в місці знаходження ОСББ.

Ухвалення рішень на загальних зборах

Загальні збори правомочні ухвалювати рішення, якщо при їх скликанні були дотримані всі вимоги, що випливають із Закону "Про ОСББ" і його статуту, якщо на зборах є кворум. Збори можуть ухвалювати рішення тільки з тих питань, які були вказані у повідомленні про скликання, за винятком випадків, коли у зборах беруть участь або представлені всі члени ОСББ.

Рішення загальних зборів ухвалюється, як правило, простою більшістю голосів, тобто рішення ухвалене, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на зборах його членів. При рівному розподілі голосів вирішальною є думка голови правління. За таким принципом вирішуються також усі допоміжні питання.

Рішення про зміну статуту вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше 3/4 членів, що брали участь у загальних зборах, або їхніх представників. При виборах обраним вважається кандидат, що одержав найбільшу кількість голосів, якщо статутом не передбачено вимоги більшого числа набраних голосів.

У пункті 5.5 Типового статуту ОСББ зазначено й інші питання, з яких потрібна така кваліфікована більшість.

ОСББ може ухвалювати рішення без скликання загальних зборів, якщо за рішення, винесене на голосування, письмово проголосувала потрібна кількість його членів. При цьому необхідно звернути увагу на п. 5.6 Типового статуту ОСББ, де вказано, що: "Порядок проведення письмового опитування затверджується загальними зборами". Наприклад, таке письмове голосування можливе тільки у разі відсутності кворуму на зборах, куди виносилося дане питання, або після попереднього його обговорення на засіданні правління.

Розподіл голосів

Усі члени об'єднання мають на зборах право голосу при ухваленні рішень з усіх питань діяльності ОСББ.

Як правило, одна квартира дає один голос. Проте у статуті можна передбачити інший розподіл голосів. Наприклад, пропорційно до розмірів ідеальних часток квартир у житловому будинку (1,5 або 3,2 тощо голосів залежно від розміру квартири). Це також логічно, оскільки власники великих квартир несуть і велике фінансове навантаження за господарське обслуговування ідеальних часток у житловому будинку, вони можуть претендувати на більшу вагу своїх голосів при ухваленні рішень. Тоді сума голосів усіх членів ОСББ буде дорівнювати 100. Можливий інший принцип: кожен співвласник житла (квартири) має один голос. За таким правилом, наприклад, якщо у документі про право власності на квартиру (свідоцтві про приватизацію, купчій, дарчій тощо) зазначено п'ять осіб, то всі вони мають по одному вирішальному голосу.

Публікації та новини схожі

Муніципальні енергетичні плани: Результати співпраці 21 міста України та Проекту USAID

28.12.2011
Муніципальні енергетичні плани: Результати співпраці 21 міста України та Проекту USAID 75% енергетичних ресурсів споживається у містах, проте більшість міст не мало спеціалізованих підрозділів, професійних кадрів,та планів для управління енергетичними процесами на своїх територіях.

докладніше

Станіслав Каплуненко про діяльність комунального підприємства «ГІОЦ»

26.12.2011
Станіслав Каплуненко про діяльність комунального підприємства «ГІОЦ» Станіслав Каплуненко, котрий є директором КП «ГІОЦ», відхилив інформацію, розповсюджену у засобах масової інформації, щодо незаконної діяльності підприємства (надання послуг без ліцензії) та отриманням керівниками прибутку.

докладніше

Газовики Рівного знімають із себе будь-яку відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж (відео)

26.09.2012
Газовики Рівного знімають із себе будь-яку відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж (відео) ПАТ «Рівнегаз» виявилося не готовим співпрацювати з місцевими ОСББ – резюме круглого столу, що відбувся 21 вересня. Даний круглий стіл є другим заходом із серії зустрічей на тему «Співпраця ОСББ та комунальних монополістів в м. Рівне», організованим Громадянською мережею ОПОРА.

докладніше

Взаиморасчеты, учет, зарплаты и мотивация в ОСМД (ОСББ)

23.01.2012
Взаиморасчеты, учет, зарплаты и мотивация в ОСМД (ОСББ) От одного из читателей нашего сайта пришел вопрос, который вдохновил меня на написание этой статьи. Вопрос очень показательный и отражает мнение о взаиморасчетах и формировании оплат в ОСМД, поэтому я не мог не процитировать этот вопрос в некоторой моей редакции, вопрос выглядел приблизительно так: «…Как Вы распоряжаетесь деньгами? Ведь если жители платят на расчетный счет ОСББ в банк, то, как Вы, к примеру, налом платите за работы? Ведь мы с Вами понимаем, что лучше нанять, условно, студентов, и дать им по сотне гривен, чтобы они перекопали все клумбы... чем нанимать кого-то, кто выставит Вам трехэтажные счета на оплату..., а ведь всяких таких наличных операции много!?!? Как быть? Если деньги в банке, можно ли председателю объединения их снимать, нужно ли вести книгу учета и т.п. просветите плиз?».

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше