Головна » Новини та публікації » Херсон: на чиєму боці влада у боротьбі ОСББ з монополістами?

Херсон: на чиєму боці влада у боротьбі ОСББ з монополістами?

19 вересня в актовому залі Виконавчого комітету Суворовської районної у м. Херсоні ради відбулося засідання Ресурсного центру для ОСББ "Пліч-о-пліч", представників влади та громадськості для того, щоб з’ясувати, якими є насправді відносини херсонських об’єднань із монополістами.

Потрібно відзначити, що монополістами в сферіжитлово-комунальних послуг у Херсоні є три компанії – це ПАТ "Херсонгаз", ВАТ "ЕК "Херсонобленерго", МКП " ВУВКГ Херсона" (Водоканал).

Як виявилося в ході обговорення, у переважної більшості ОСББ склалися непрості відносини саме з цими трьома монополістами.  Приміром, ПАТ «Херсонгаз» надалі продовжує називати вентиляційні канали кухонь димоходами, в результаті чого  в ОСББ не перестають виникати проблеми з газом. Крім того, труднощі в ОСББ виникають і з ВАТ "ЕК "Херсонобленерго", яке нещодавно надіслало головам ОСББ попередження про чергове відключення електроенергії, яке практикувалося торік взимку. Для того, щоб уникнути торішніх проблем, члени організації "ЦР ОСББ "Пліч-о-пліч" підготували відкритий лист Херсонському міському голові  В.В. Сальдо з вимогою оперативно створити спеціальну комісію, до складу якої повинні ввійти спеціалісти  ВАТ "ЕК "Херсонобленерго", представники комунальних служб міськради та організації "ЦР ОСББ "Пліч-о-пліч", з метою обстеження готовності електромереж до надмірних навантажень у зимовий період. На думку ініціативної групи, це дозволить  виявити «слабкі місця» та запобігти виникненню ймовірних проблем у майбутньому.

Крім того, невирішеною залишається проблема з МКП "ВУВКГ Херсона" (Водоканал), який надалі надсилає головам ОСББ договори про оплату додаткового обсягу стічних вод, що неорганізовано потрапляє у періоди дощів та сніготанення в мережі водовідведення споживача. Для розв’язання даного непорозуміння, було затверджено проект протоколу розбіжностей, яке ОСББ "Кутузова, 8"  надіслало Водоканалу. Та об’єднання й досі чекає  на відповідь.

Та крім згаданих проблем, херсонські об’єднання мають безліч інших. Зокрема, мешканці тих ОСББ, які виступають «колективним замовником» у відносинах з підприємствами-монополістами, не можуть укласти прямі договори з останніми, бо ті їм відмовляють. Що ж стосується відносин ОСББ з газопостачальними організаціями, то тут варто відзначити головну проблему, що складається з трьох частин:

1. вимога укладання договору міжОСББ та газорозподільним підприємством на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж,

2. вимога отримання головою правління ОСББ посвідчення відповідального за газове господарство,

3. вимога перевірки вентиляційних каналів на наявність тяги за рахунок ОСББ та погрожування відключення газу монополістом за невиконання вищевказаних умов, із застосуванням цих загроз на практиці.

Детальніше:
Юрій Трегубко
Публікації та новини схожі

Потужна роз’яснювальна робота та вирішення конкретних проблем ОСББ – шлях долання острахів щодо об’єднання

15.05.2012
Потужна роз’яснювальна робота та вирішення конкретних проблем ОСББ – шлях долання острахів щодо об’єднання 4 травня 2012 року в ході прес-конференції, що відбулася в інформаційній агенції «Укрінформ», ОПОРА презентуваларезультати соціологічного дослідження щодо причин упередженого ставлення українців до об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

докладніше

Не єдина для України історія киянки, якій двічі відрізали електрику і двічі... перепрошували за помилку

17.10.2013
Не єдина для України історія киянки, якій двічі відрізали електрику і двічі... перепрошували за помилку Нині «неслухняні» споживачі можуть цілком законно залишитись без світла та електрики. Хоча проблема ще не набула масового характеру, з різних куточків України громадяни повідомляють про раптове відключення від послуг організаціями-електропостачальниками через «борги» (при чому, про існування та природу «боргів» вони часто дізнаються вже пост-фактум).

докладніше

Мінрегіон: Конкурс на кращу публікацію про ОСББ

16.08.2012
Мінрегіон: Конкурс на кращу публікацію про ОСББ Мінрегіон України та Проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» розпочинають конкурс на кращий журналістський матеріал про успіх об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Публікації мають розкривати тему успішної діяльності ОСББ, зокрема, як об’єднання власними силами або за підтримки влади покращує умови життя будинку та якість комунальних послуг.

докладніше

Минрегион: Преодолением сложных погодных условий займутся ЖКХ

13.12.2012
Минрегион: Преодолением сложных погодных условий займутся ЖКХ Министерство регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины сообщило, что по оперативной информации, поступившей от Украинского Гидрометеорологического центра МЧС, 11-12 декабря на большей части территории Украины ожидаются сложные погодные условия, было объявлено штормовое предупреждение. Коммунальные хозяйства государства испытали снег (на юге, в центральных и восточных областях с дождем), местами сильные осадки (в северных, большинстве центральных областей сильный мокрый снег), налипание мокрого снега, метели и гололед. Осложнения дорожной обстановки негативно отражается на удобстве передвижения по улицам, движение на проезжей части и тротуарах стало более опасным.

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше