Головна » Новини та публікації » Влада не зацікавлена у розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Влада не зацікавлена у розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Вчора, 23 лютого, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вирішив не розглядати законопроект No 8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ», а віддати документ в Комітет з питань будівництва, містобудування, ЖКГ і регіональної політики на доопрацювання, щоб розглянути його на наступному пленарному тижні. Формальною причиною став негативний висновок науково-експертного управління. Однак, на думку Громадянської мережі ОПОРА, перенесення розгляду пов’язане з бажанням окремих лобістських груп спотворити законопроект, суттєво обмеживши права співвласників, і ухвалити його у такому вигляді.

Керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяна Бойко так прокоментувала вчорашнє рішення Голови ВР України: «Розвиток організованих власників житла є невигідним для ряду народних депутатів, хоча вони бояться прямо це визнати. Саме тому вони постійно відкладають розгляд, а не голосують «проти» відкрито. Дружня громада  у будинку — це велика сила й ми цілком свідомі того, що будуть здійснюватися постійні спроби забезпечити «керованість» ОСББ. Забудовники зрозуміли, що після прийняття законопроекту No 8474 їм не так легко буде створити «ручне» ОСББ і нав’язати співвласникам потрібну керуючу компанію, яка викачуватиме з мешканців захмарні кошти. Чиновники зрозуміли, що суттєво обмежаться їхні можливості незаконно  здавати в оренду підвали  й горища, які належать власникам приміщень у будинку. А основне, на що не готові народні обранці — це віддати земельну ділянку багатоквартирного будинку людям, зробивши її частиною спільного майна. Якщо громадськість та  ОСББ не об’єднаються і не висловлять свою позицію, очевидно, що через кілька тижнів ми матимемо закон, який навряд чи допоможе ОСББ ефективно розвиватися. А чиновники поставлять чергову «галочку» у виконанні заходів Загальнодержавної програми реформування і розвитку ЖКГ та продовжуватимуть розказувати про свою прихильність до ОСББ».

Публікації та новини схожі

Проблеми спільної власності: чи є рішення?

04.02.2013
Проблеми спільної власності: чи є рішення? Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства представило на громадське обговорення проекти законів, розроблені компанією «Бейкер і Маккензі» за фінансовоїпідтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) (Проект Закону України «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо особливостей права власності у багатоквартирному будинку», Проект Закону України «Про особливості права власності у багатоквартирному будинку»).

докладніше

Коммунальные хозяйства Киева преодолевают последствия снегопадов

26.12.2012
Коммунальные хозяйства Киева преодолевают последствия снегопадов Совместное заседание оперативного штаба Минрегиона по обеспечению бесперебойной работы объектов жизнеобеспечения населенных пунктов и оперативного городского штаба по подготовке и координации работы городского хозяйства в осенне-зимний период 2012/2013 года Киевской городской государственной администрации состоялось сегодня под председательством главы Минрегиона Геннадия Темника.

докладніше

Мировой опыт в ЖКХ Кривого Рога

15.02.2014
Мировой опыт в ЖКХ Кривого Рога Как сообщает "Первый Криворожский": Минрегион в рамках сотрудничества с Северной экологической финансовой корпорацией (NEFCO) и Шведским агентством по международному развитию (SIDA) готовит использование программы «DemoUkrainаDH» с целью выполнения показательных проектов, которые в 10 украинских городах будут направлены на повышение энергоэффективности в секторе централизованного теплоснабжения.

докладніше

Голови ОСББ скептично оцінюють реформу ЖКГ – результати фокус-групи

20.06.2012
Голови ОСББ скептично оцінюють реформу ЖКГ – результати фокус-групи 8 червня активісти Громадянської мережі ОПОРА провели фокус-групу, щоб з’ясувати чи задоволені головиОСББ тим як виконується реформа житлово-комунального господарства України. Фокус-група відбулася в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості» за сприяння програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

докладніше

Юридична консультація

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше