Головна » Новини та публікації » У Житомирі досягнуто порозуміння з газовим монополістом

У Житомирі досягнуто порозуміння з газовим монополістом

23 січня 2013 року в місті Житомирі, у приміщенні прес-центру Житомирської обласної ради, за підтримки Громадянської мережі Опора, відбувся круглий стіл «Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК м. Житомира».

Учасниками круглого столу були: начальник управління експлуатації систем газопостачання ПАТ «Житомиргаз» Олександр Міхненко, перший заступник начальника державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області Едуард Кругляк, заступник начальника УЖГ Житомирської міської ради Іван Ярош, головний спеціаліст департаменту ЖКГ Житомирської обласної адміністрації Любов Римарчук, депутат міської ради Олександр Величко, голови ОСББ та ЖБК м. Житомира.

Першим питанням, яке турбувало всіх присутніх, була невизначеність дій щодо реалізації прав мешканців багатоквартирних житлових будинків при їх відмові від централізованого теплопостачання та переходу на газове автономне опалення. Голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир» Ігор Скоропад виклав загальну думку голів правлінь про те, що вкрай неприпустимою є ситуація, коли деякі мешканці будинків отримують у виконкомі дозволи на «автономку» без відома балансоутримувача (управителя) будинку і ставлять його вже перед фактом. В процесі обговорення проблеми автономного опалення виявилося, що навіть і на сьогодні ПАТ «Житомиргаз» не в повному обсязі володіє інформацією щодо встановлених 3-5 років назад автономних газових приладів у квартирах споживачів. Цю проблему вирішили долати спільними зусиллями, як за сприяння правління будинку, так і з залученням фахівців ПАТ «Житомиргаз».

Чітко та зрозуміло виклав позицію перший заступник начальника ДАБІ Едуард Кругляк: «В жодному разі не можна допустити розбалансування газової системи будинку! Не можна розраховувати будинкові газові потужності по-квартирно, тобто надавати технічні умови по мірі надходження дозволів для таких квартир. Система життєзабезпечення будинку повинна бути єдиною та збалансованою!» – наголосив він.

Всіма присутніми було одноголосно схвалена пропозиція: офіційно звернутися до спеціальної постійної комісії міськвиконкому щодо обов’язкового введення у її склад голів правлінь ОСББ та ЖБК.

З наступного питання, щодо проведення планово-технічного обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання (ПТО ВБСГ), виступив начальник управління Олексій Міхненко.Учасники круглого столу розглянули всі спірні позиції Типового договору та в активному, а за необхідності, у роз’яснювальному режимі спільно погодили новий текст редакції договору на ПТО ВБСГ житлових будинків. Крім того, було домовлено, що ПАТ «Житомиргаз» надає затверджені на 2013 рік графік проведення ПТО ВБСГ будинків ОСББ та ЖБК, а голови правлінь (управителі) сприяють їм у проведенні цих заходів.

Голова ОСББ «Гоголівська – 9» Олена Пшеничук особливо відзначила, що не є поодинокими випадки, коли в деяких квартирах мешканців і досі функціонують вже на сьогодні заборонені газовіприлади, тому цю проблему потрібно проаналізувати фахівцям ПАТ «Житомиргаз» та разом з представниками Держгірпромнагляду негайно вжити відповідних заходів.

Присутні обговорили питання з обслуговуванням димо-вентиляційних каналів спеціалізованими підприємствами, системної перевірки наявності тяги фахівцями ПАТ «Житомиргаз», обстеження газових приладів у квартирах мешканців похилого віку та інвалідів за списками ОСББ і ЖБК, тощо.

У результативній частині круглого столу всі присутні відзначили необхідність систематичного проведення таких зустрічей з метою продовження ефективної співпраці у двосторонніх відносинах.

Детальніше:
Скоропад Ігор,
голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир»
067-704-48-96
Публікації та новини схожі

Чи страшні ОСББ для криворіжців?

05.02.2013
Чи страшні ОСББ для криворіжців? Перекласти відповідальність держави за зношений житловий фонд на плечі власників квартир – саме так собі пояснюють мету кампанії зі створення ОСББ 27% криворіжців. Такий результат досліджень «Інституту розвитку міста Кривого Рогу» озвучив виконуючий обов’язки директора Андрій Нагорний під час «круглого столу», що проходив на базі ГО «Асоціації ОСББ «КРИВБАС ДОБРОБУТ» у місті Кривому Розі 01 лютого 2013 року.

докладніше

«Луганськвода» посягає на права мешканців ОСББ

02.01.2013
«Луганськвода» посягає на права мешканців ОСББ 28 грудня 2012 у місті Луганськ відбувся круглий стіл на тему: «Луганські ОСББ та монополісти: партнерство чи протистояння?». Організатором заходу виступила Громадянська Мережа ОПОРА. Представники ОСББ Луганська розповіли, що найбільше нарікань вони мають на ТОВ «Луганськвода», яка й надалі вимагає акумулювати на рахунках ОСББ грошові кошти, оплачувані людьми за воду і централізовано перераховувати їх «Луганськвода», що утискає права мешканців.

докладніше

Тарифы на услуги по содержанию домов и придомовой территории по состоянию на 01.01.2013 года

16.01.2013
Тарифы на услуги по содержанию домов и придомовой территории по состоянию на 01.01.2013 года На выполнение мероприятий по обеспечению выполнения заданий Общегосударственной программы реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства на 2009-2014 годы и с целью мониторинга состояния реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства введена отраслевая отчетность о финансово-экономических показателей деятельности предприятий жилищно-коммунального хозяйства.

докладніше

«Рівнеоблводоканал» прагне виконати свою роботу за кошти ОСББ (відео)

11.10.2012
«Рівнеоблводоканал» прагне виконати свою роботу за кошти ОСББ (відео) В ході чергового круглого столу, присвяченого обговоренню проблем у взаємовідносинах ОСББ із комунальними монополістами Рівного з’ясувалося, що РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» вимагає від співвласників встановити будинкові лічильники обліку води на границі розмежування комунікацій. ОСББ повинні це зробити за власний кошт. Про це розповіла керівник ОСББ «Сонячна домівка» Оксана Нєнахова. При цьому пані Оксана зазначила, що згідно закону ОСББ не є власником будинку, тому не зрозуміло чому об’єднання повинне виконувати цю роботу за власні кошти.

докладніше

Юридична консультація

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше