Головна » Новини та публікації » У Житомирі досягнуто порозуміння з газовим монополістом

У Житомирі досягнуто порозуміння з газовим монополістом

23 січня 2013 року в місті Житомирі, у приміщенні прес-центру Житомирської обласної ради, за підтримки Громадянської мережі Опора, відбувся круглий стіл «Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК м. Житомира».

Учасниками круглого столу були: начальник управління експлуатації систем газопостачання ПАТ «Житомиргаз» Олександр Міхненко, перший заступник начальника державної архітектурно-будівельної інспекції у Житомирській області Едуард Кругляк, заступник начальника УЖГ Житомирської міської ради Іван Ярош, головний спеціаліст департаменту ЖКГ Житомирської обласної адміністрації Любов Римарчук, депутат міської ради Олександр Величко, голови ОСББ та ЖБК м. Житомира.

Першим питанням, яке турбувало всіх присутніх, була невизначеність дій щодо реалізації прав мешканців багатоквартирних житлових будинків при їх відмові від централізованого теплопостачання та переходу на газове автономне опалення. Голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир» Ігор Скоропад виклав загальну думку голів правлінь про те, що вкрай неприпустимою є ситуація, коли деякі мешканці будинків отримують у виконкомі дозволи на «автономку» без відома балансоутримувача (управителя) будинку і ставлять його вже перед фактом. В процесі обговорення проблеми автономного опалення виявилося, що навіть і на сьогодні ПАТ «Житомиргаз» не в повному обсязі володіє інформацією щодо встановлених 3-5 років назад автономних газових приладів у квартирах споживачів. Цю проблему вирішили долати спільними зусиллями, як за сприяння правління будинку, так і з залученням фахівців ПАТ «Житомиргаз».

Чітко та зрозуміло виклав позицію перший заступник начальника ДАБІ Едуард Кругляк: «В жодному разі не можна допустити розбалансування газової системи будинку! Не можна розраховувати будинкові газові потужності по-квартирно, тобто надавати технічні умови по мірі надходження дозволів для таких квартир. Система життєзабезпечення будинку повинна бути єдиною та збалансованою!» – наголосив він.

Всіма присутніми було одноголосно схвалена пропозиція: офіційно звернутися до спеціальної постійної комісії міськвиконкому щодо обов’язкового введення у її склад голів правлінь ОСББ та ЖБК.

З наступного питання, щодо проведення планово-технічного обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання (ПТО ВБСГ), виступив начальник управління Олексій Міхненко.Учасники круглого столу розглянули всі спірні позиції Типового договору та в активному, а за необхідності, у роз’яснювальному режимі спільно погодили новий текст редакції договору на ПТО ВБСГ житлових будинків. Крім того, було домовлено, що ПАТ «Житомиргаз» надає затверджені на 2013 рік графік проведення ПТО ВБСГ будинків ОСББ та ЖБК, а голови правлінь (управителі) сприяють їм у проведенні цих заходів.

Голова ОСББ «Гоголівська – 9» Олена Пшеничук особливо відзначила, що не є поодинокими випадки, коли в деяких квартирах мешканців і досі функціонують вже на сьогодні заборонені газовіприлади, тому цю проблему потрібно проаналізувати фахівцям ПАТ «Житомиргаз» та разом з представниками Держгірпромнагляду негайно вжити відповідних заходів.

Присутні обговорили питання з обслуговуванням димо-вентиляційних каналів спеціалізованими підприємствами, системної перевірки наявності тяги фахівцями ПАТ «Житомиргаз», обстеження газових приладів у квартирах мешканців похилого віку та інвалідів за списками ОСББ і ЖБК, тощо.

У результативній частині круглого столу всі присутні відзначили необхідність систематичного проведення таких зустрічей з метою продовження ефективної співпраці у двосторонніх відносинах.

Детальніше:
Скоропад Ігор,
голова Асоціації ОСББ «Жито-Мир»
067-704-48-96
Публікації та новини схожі

Чи страшні ОСББ для криворіжців?

05.02.2013
Чи страшні ОСББ для криворіжців? Перекласти відповідальність держави за зношений житловий фонд на плечі власників квартир – саме так собі пояснюють мету кампанії зі створення ОСББ 27% криворіжців. Такий результат досліджень «Інституту розвитку міста Кривого Рогу» озвучив виконуючий обов’язки директора Андрій Нагорний під час «круглого столу», що проходив на базі ГО «Асоціації ОСББ «КРИВБАС ДОБРОБУТ» у місті Кривому Розі 01 лютого 2013 року.

докладніше

ЄС закликає США експортувати нафту і газ до Європи

10.09.2014
ЄС закликає США експортувати нафту і газ до Європи Єврокомісар з торгівлі Карел де Гюхт висловив переконання, що США повинні почати експорт нафти і газу в Європу у зв'язку з геополітичною ситуацією в Європі.

докладніше

Минрегион: Акцепт предложения по результатам процедуры закупки услуг

13.03.2013
Минрегион: Акцепт предложения по результатам процедуры закупки услуг Сообщение об акцепте предложения по результатам применения процедуры закупки у одного участника Услуг в отношении различных объектов (услуги по уборке зданий, содержание административных зданий Минрегиона) Код ДК 016:2010 - 81.10.1.

докладніше

Соломенский район Киева остался без питьевой воды

28.08.2012
Соломенский район Киева остался без питьевой воды В Киеве в Соломенском районе из-за прорыва водопроводной сети на ул. Академика Белецкого отсутствует водоснабжение в нескольких жилых домах. Об этом заявил сотрудник аварийной службы «Киевводоканала».

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше