Головна » Новини та публікації » Статистика по ОСББ в Україні

Статистика по ОСББ в Україні

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опублікувало данні, що станом на 01 січня 2019 року в країні функціонує 26 603 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Водночас, Міністерство юстиції України надає доступ до відкритого реєстру юридичних осіб, в якому станом на 03 січня 2019 року маємо 29 751 активних ОСББ (не припинених, не в стані припинення, не банкрутів та подібних станах). 

Різниця між даними міністерств складає трохи більше ніж 3 тисячі об’єднань (12%).

Фахівці сервісу osbb.X, направили запит до Мінрегіону для роз’яснення підрахунку кількості функціонуючих ОСББ в Україні. У відповідь отримали лист в якому крім посилань на закони про місцеве самоврядування, державні адміністрації та про відносини організацій з ними, є інформація про те, що міністерство відображає показники щодо управління житловим фондом, надані обласними та Київською міською державними адміністраціями. А от відносини з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, можуть будуватись на договірній основі.

Виходячи з цього, можна припустити що дані, які Мінрегіон отримує по довгій ієрархічній дорозі від села до міністерства, можуть мати похибку, вже навіть не говорячи про договірні відносини. Крім того, процес створення ОСББ розпочався ще в далекому 1995 році, враховуючи тогорічні механізми передачі даних, також можна поставити під сумнів актуальність цих даних більш ніж 20 річної давнини. Лего принцессы Диснея У жодному разі не хочеться казати про некоректність даних Мінрегіону. На нашу думку, вони просто можуть бути неповними. Так що в цій ситуації, наші фахівці більше схильні вірити даним Міністерства юстиції. ОСББ не може працювати неофіційно. Якщо воно було створене 20 років тому то й зареєстровано у Мінюсті, й відповідно в реєстрі про це є запис. 

Проаналізувавши реєстр юридичних осіб станом на початок 2019 року ми отримали перелік ОСББ в кожній області України. Згідно з попереднім аналізом реєстру, зробленого на початку грудня, можемо сказати про приріст нових реєстрацій об’єднань за один місяць.

Висновки можна зробити різні, так само як і здивуватись деяким цифрам. Але це, поточна ситуація з ОСББ у сфері житлово-комунального господарства України.

Що стосується близької до ОСББ форми керування: ЖБК, то за місяць маємо чи 1-3 нових реєстрацій по країні, чи взагалі від'ємну цифру, тобто відбулось закриття кооперативу. ЖБК просто стоїть на місці.

Загальну статистику по ОСББ та ЖБК, фахівці сервісу osbb.X, оновлюють 2 рази в місяць, так що можна самостійно слідкувати за кількістю та змінами.

І наостанок, враховуючи місячну динаміку реєстрації ОСББ в країні, вже під кінець лютого 2019 року можна сміливо сказати що рубіж в 30 000 зареєстрованих ОСББ подолано (згідно з даними  Мінюсту). З іншого боку, з такою динамікою потрібно ще 70 років, щоб всі багатоквартирні будинки в країні керувались співвласниками. Зменшиться чи збільшиться цей час, залежить тільки від нашої з вами активності й бажання.

Публікації та новини схожі

У Луганську відновлюється електропостачання

22.09.2014
У Луганську відновлюється електропостачання За інформацією міської ради Луганська, сьогодні енергетики працюють над підключенням південного напрямку міста. Наразі світло з'явилося в будинках в кв. Ленінського комсомолу, Героїв Сталінграда, Зарічний, Мирний, Ольховський.

докладніше

В Виннице упростят процедуру получения согласовательных документов

07.05.2013
В Виннице упростят процедуру получения согласовательных документов В мэрии Винницы дали обещание упростить процедуру получения согласовательных документов от Винницаоблэнерго и Винницаводоканал, необходимых жителям при создании ОСМД.

докладніше

Реконструкция и капитальный ремонт с термомодернизацией жилых зданий

07.03.2012
Реконструкция и капитальный ремонт с термомодернизацией жилых зданий Постановление КМУ от 20.12.2006 г. №1764 «Об утверждении Технического регламента строительных изделий, зданий и сооружений» Определяет требования во время проектирования и строительства зданий и сооружений обеспечить экономное использование энергии необходимой для эксплуатации с учётом климатических условий.

докладніше

Громадськість висловила свою об’єднану позицію щодо законопроекту №8474

23.02.2012
Громадськість висловила свою об’єднану позицію щодо законопроекту №8474 22 лютого 2012 року в прес-центрі ІА «Українські новини» пройшла прес-конференція, на якій ряд громадських організацій озвучили своє спільне бачення щодо вирішення проблем нині діючих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також закликали народних депутатів завтра, 23 лютого, підтримати законопроект №8474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ОСББ».

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше