Головна » Новини та публікації » Статистика по ОСББ в Україні

Статистика по ОСББ в Україні

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України опублікувало данні, що станом на 01 січня 2019 року в країні функціонує 26 603 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Водночас, Міністерство юстиції України надає доступ до відкритого реєстру юридичних осіб, в якому станом на 03 січня 2019 року маємо 29 751 активних ОСББ (не припинених, не в стані припинення, не банкрутів та подібних станах). 

Різниця між даними міністерств складає трохи більше ніж 3 тисячі об’єднань (12%).

Фахівці сервісу osbb.X, направили запит до Мінрегіону для роз’яснення підрахунку кількості функціонуючих ОСББ в Україні. У відповідь отримали лист в якому крім посилань на закони про місцеве самоврядування, державні адміністрації та про відносини організацій з ними, є інформація про те, що міністерство відображає показники щодо управління житловим фондом, надані обласними та Київською міською державними адміністраціями. А от відносини з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, можуть будуватись на договірній основі.

Виходячи з цього, можна припустити що дані, які Мінрегіон отримує по довгій ієрархічній дорозі від села до міністерства, можуть мати похибку, вже навіть не говорячи про договірні відносини. Крім того, процес створення ОСББ розпочався ще в далекому 1995 році, враховуючи тогорічні механізми передачі даних, також можна поставити під сумнів актуальність цих даних більш ніж 20 річної давнини. Лего принцессы Диснея У жодному разі не хочеться казати про некоректність даних Мінрегіону. На нашу думку, вони просто можуть бути неповними. Так що в цій ситуації, наші фахівці більше схильні вірити даним Міністерства юстиції. ОСББ не може працювати неофіційно. Якщо воно було створене 20 років тому то й зареєстровано у Мінюсті, й відповідно в реєстрі про це є запис. 

Проаналізувавши реєстр юридичних осіб станом на початок 2019 року ми отримали перелік ОСББ в кожній області України. Згідно з попереднім аналізом реєстру, зробленого на початку грудня, можемо сказати про приріст нових реєстрацій об’єднань за один місяць.

Висновки можна зробити різні, так само як і здивуватись деяким цифрам. Але це, поточна ситуація з ОСББ у сфері житлово-комунального господарства України.

Що стосується близької до ОСББ форми керування: ЖБК, то за місяць маємо чи 1-3 нових реєстрацій по країні, чи взагалі від'ємну цифру, тобто відбулось закриття кооперативу. ЖБК просто стоїть на місці.

Загальну статистику по ОСББ та ЖБК, фахівці сервісу osbb.X, оновлюють 2 рази в місяць, так що можна самостійно слідкувати за кількістю та змінами.

І наостанок, враховуючи місячну динаміку реєстрації ОСББ в країні, вже під кінець лютого 2019 року можна сміливо сказати що рубіж в 30 000 зареєстрованих ОСББ подолано (згідно з даними  Мінюсту). З іншого боку, з такою динамікою потрібно ще 70 років, щоб всі багатоквартирні будинки в країні керувались співвласниками. Зменшиться чи збільшиться цей час, залежить тільки від нашої з вами активності й бажання.

Публікації та новини схожі

Проти завищення тарифів на опалення

12.12.2012
Проти завищення тарифів на опалення Громадські організації виявили факт завищення тарифів на опалення, який щороку забирає у громадян сотні мільйонів гривень. Виявляється, тарифи на опалення розраховуються з застосуванням середніх температур сторічної давнини, коли зими були холоднішими. Крім того, комунальники використовують застарілі норми споживання тепла, які значно вищі за сучасні, а це додаткові мільйони з кишень громадян.

докладніше

Валерій Саратов коментує тарифи на опалення цього сезону

16.01.2012
Валерій Саратов коментує тарифи на опалення цього сезону Національною комісію державного регулювання у сфері комунальних послуг на відкритому засіданні встановлено тарифи теплопостачання для споживачів комунальних підприємств Західного регіону країни: КП «Трускавецьтепло» і ТОВ «Західна теплоенергетична група».

докладніше

Бомба сповільненої дії для ОСББ від виконкому Чернівецької міської ради

02.12.2011
Бомба сповільненої дії для ОСББ від виконкому Чернівецької міської ради 207 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) міста Чернівці отримали непритаманний їм статус виконавців житлово-комунальних послуг (“виконавців послуг з управління будинком, спорудою або групою будинків та з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій”) через незаконне рішення виконкому Чернівецької міської ради №517/14 від 23.08.2011 “Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг в житловому фонді м. Чернівців та визнання такими, що втратили чинність, рішення виконавчого комітету з цих питань”.

докладніше

Мінрегіон з громадськістю продовжить доопрацьовувати законодавство для ОСББ

12.04.2012
Мінрегіон з громадськістю продовжить доопрацьовувати законодавство для ОСББ На Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (Законопроект №8474) накладено президентське вето. Однак потреба вирішувати проблеми, які стоять перед громадянами, бажаючими створити ОСББ, а також перед уже існуючими об'єднаннями та житлово-комунальним господарством країни в цілому, нікуди не зникла.

докладніше

Юридична консультація

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше