Головна » Новини та публікації » Споживання електричної енергії в місцях загального користування в будинках

Споживання електричної енергії в місцях загального користування в будинках

Цією постановою виключено примітку, відповідно до якої тарифи на електроенергію, для технічних цілей в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів та замково-переговорних пристроїв, що належать власникам квартир багатоквартирного будинку на праві спільної власності) та освітлення дворів, східців і номерних знаків, також електрична енергія, яка витрачається в дачних та дачно-будівельних кооперативах, садових товариствах, гаражно-будівельних кооперативах на технічні цілі (роботу насосів) та освітлення території встановлено на рівні тарифів для населення.
          11.01.2019 після масових акцій протесту та критики в соціальних мережах Національна комісія, що здійснює державне  регулювання  у сферах енергетики та комунальних послуг скасовує постанову від 21 грудня 2018 року № 2010 «Про внесення змін до Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, з 01 березня 2017 року».

Проте, навряд чи скасування постанове зміне усі проблеми в багатоквартирному будинку у процесі становлення ринку електричної енергії. Адже на практиці органи влади та монополісти штучно відокремлюють ОСББ від співвласників. У зв»язку з чим на ОСББ намагаються перекласти невластиві їм функції.

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» чітко визначає, що що електро- та газопостачання в багатоквартирному будинку здійснюється за індивідуальними договорами, а ОСББ може бути колективним замовником (збирати гроші та розраховуватись) тільки за електричну енергію щодо спільного майна багатоквартирного будинку. Высечка прессом.

Основні питання, які повинні бути врегульовані при впровадженні ринку електричної енергії:

   1     Електроенергія, що споживається у багатоквартирному будинку на роботу інженерних систем та обладнання, освітлення допоміжних приміщень та прибудинкової території – є побутовими потребами побутового споживача.

    2.      ОСББ – побутовий споживач з усіма застереженнями та гарантіями, які декларує держава для побутового споживача під час впровадження ринку електричної енергії.

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об’єднання, ОСББ) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна (стаття 1 Закону про ОСББ).

ОСББ:

  • непідприємницьке товариство і неприбуткова організація;
  • не є установою (організацією), яка може бути розпорядником бюджетних коштів як місцевих, так і державного бюджетів.
  • не може здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність.
  • не є і не може бути виконавцем послуг, в тому числі житлово-комунальних послуг, в розумінні Закону України « Про житлово-комунальні послуги».

Кошти, які розміщуються на рахунку ОСББ, є внесками співвласників багатоквартирного будинку де створене ОСББ, які щомісячно використовуються на потреби належного утримання будинку та прибудинкової території (спільного майна).

Розмір внесків визначається виключно рішенням загальних зборів ОСББ.

НОРМАТИВНА БАЗА: ДОМОГОСПОДАРСТВО

Згідно зі статтею 4 Закону «Про ОСББ», якою визначено мету створення об’єднання та його статус, ОСББ створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов’язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Статтею 22 Закону «Про ОСББ» передбачено, що для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об’єднання за рішенням загальних зборів має право:

  • задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення;
  • визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори;
  • виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.

Питання самостійного забезпечення об’єднанням експлуатації та утримання багатоквартирного будинку та користування спільним майном у такому будинку регулюються Господарським кодексом України в частині господарчого забезпечення діяльності негосподарюючих суб’єктів.

Самостійне  забезпечення об’єднанням утримання і експлуатації багатоквартирного   будинку,   користування   спільним   майном  у багатоквартирному   будинку   може   здійснюватися   безпосередньо співвласниками,  а  також шляхом залучення об’єднанням фізичних та юридичних осіб на підставі укладених договорів.

Публікації та новини схожі

Луцьке ОСББ «Біном» оплачує тепло за тарифом, зменшеним на 7 %

05.12.2011
Луцьке ОСББ «Біном» оплачує тепло за тарифом, зменшеним на 7 % ОСББ «Біном» завдяки співпраці із ТзОВ Енергосервісною компанією «Луцькі Комунальні Системи» (ЕСК) за половину опалювального періоду 2010-11рр. зекономило 50% теплоносія та платись за тепло за міським тарифом, що зменшений на 7 %.

докладніше

Проблеми ОСББ вирішаться з новим міністром?

06.02.2013
Проблеми ОСББ вирішаться з новим міністром? Реформа житлово-комунального господарства є одним з пріоритетним напрямком уряду , визначеної Програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича. А це - і поява відповідального власника житлового фонду, і утворення конкурентного середовища на ринку комунальних послуг.

докладніше

Международный открытый семинар «Сохраним климат вместе»

06.06.2013
Международный открытый семинар «Сохраним климат вместе» С 12 до 14 июня в киевском выставочном центре «КиевЭкспоПлаза» состоится трехдневный международный открытый семинар «Сохраним климат вместе». Этот широкомасштабный проект призван привлечь внимание власти и всех заинтересованных сторон к насущным вопросам в сфере экологии и предотвращения изменения климата.

докладніше

Українські підприємства водопостачання стають енергоефективнішими

27.02.2012
Українські підприємства водопостачання стають енергоефективнішими Розвиток внутрішнього виробництва у житлово-комунальному господарстві полягає, зокрема, в енергозбереженні, причому галузь уже досягла певних успіхів у водопостачанні, наголосив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.

докладніше

Юридична консультація

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше