Головна » Новини та публікації » Пропозиції Нацради з питань ОСББ щодо держпрограми погашення кредитів на енергомодернізацію

Пропозиції Нацради з питань ОСББ щодо держпрограми погашення кредитів на енергомодернізацію

Національна рада з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) звернулась до уряду з проханням сприяти ухваленню законів, необхідних для проведення реформ у житлово-комунальному господарстві України.

На прес-конференції членами Нацради було зроблено звернення до віце-прем'єра Володимира Гройсмана з пропозицією скликати нараду. Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка запросили бути присутнім на ній для вирішення деяких проблем енергоефективності ще до опалювального сезону.

"Ми виступаємо за підтримку політики енергоефективності, саме тому звертаємось до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з проханням провести збори Нацради з питань ОСББ з його присутністю, з метою вирішення поточних питань, створення алгоритму співпраці з громадськістю та Кабінетом Міністрів, щоб, з’явилась можливість вже майбутнього опалювального сезону реалізувати якісь проекти в країні", - повідомила член ради Катерина Чижик.

Також, Нацрада з питань ОСББ просить уряд сприяти ухваленню законів, які необхідні для реалізації програм підтримки енергозбережних заходів.

Член ради Тетяна Бойко підкреслила, що у Верховній Раді були зареєстровані законопроекти, які частково дозволяли знайти вирішення цих питань: законопроект "Про особливості права власності у багатоквартирному будинку", "Про управління багатоквартирним будинком", а також законопроект, що дає можливість перенаправити з бюджету кошти програми пільгового кредитування на енергозбережні заходи. Але ряд цих законопроектів було відкликано, а розроблені Мінрегіоном альтернативні проекти, так і не були подані на розгляд до Верховної Ради.

На її думку проблемні питання ОСББ, погіршення взаємовідносин між постачальниками послуг та споживачами почалося після того, як був прийнятий закон №1198, який передбачає, що виключно підприємство монополіст може бути виконавцем послуг. В результаті багато з них почали трактувати закон по-своєму, так "Київенерго" висунув вимоги про передачу внутрішньобудинкових мереж та індивідуальних теплових пунктів на його баланс.

Ще Нацрада звернулася до влади з проханням вирішувати питання кадрів, виходячи з професіоналізму кандидатів: "Нам не зовсім зрозумілі кадрові рішення. Дуже не хотілося б повернення до принципів попередньої влади, коли пріоритетом було певне місце проживання."

Нацрада з питань ОСББ зазначила, що вони цілком згодні з поглядом президента України П. Порошенка на шляхи вирішення проблеми енергозбереження: "Конкурентний ринок, ліквідація корупції в енергетичній галузі та ЖКГ, диверсифікація енергетичних джерел – ось що для цього потрібно. Саме це є конкретним механізмом підтримки енергозбережних заходів".

У Нацраді наголошують, що починати треба з будівлі – ось перший крок модернізації енергосистеми країни, щоб уникнути надалі зайвих потужностей, які можуть виявитися непотрібними після енергомодернізації будинків. Зараз енерговтрати багатоквартирних будинків складають 45%.

Вікторія Погорєлов вважає, що парламент повинен ухвалити створені Мінрегіоном законопроекти, а саме, закон про внесення змін до закону "Про ОСББ", а також закласти в держбюджет кошти для підтримки ОСББ через погашення частини тіла кредиту.

Публікації та новини схожі

З жовтня малозабезпечені українці платитимуть за послуги ЖКГ за реальними нормами споживання

01.09.2014
З жовтня малозабезпечені українці платитимуть за послуги ЖКГ за реальними нормами споживання З 1 жовтня вступає в силу постанова Кабміну, що започатковує єдиний підхід до визначення норм споживання послуг ЖКГ для громадян, які потребують державної підтримки.

докладніше

Створено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг

28.08.2014
Створено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг Президент України Петро Порошенко ліквідував НКРЕ та Нацкомпослуг, утворивши єдину комісію у цих сферах. Тексти відповідних указів від 27 серпня оприлюднено на сайті глави держави.

докладніше

Кількість прихильників іпотеки зменшується

16.02.2014
Кількість прихильників іпотеки зменшується За іпотечними кредитами Українці звертаються все менше. Виною цьому на думку експертів - високі процентні ставки.

докладніше

У Житомирі утеплять будівлі бюджетної сфери

27.09.2014
У Житомирі утеплять будівлі бюджетної сфери В Житомирі у 19 будівлях бюджетної сфери проведуть заходи з підвищення енергоефективності. Зокрема, як повідомляє Мінрегіон, у місцевих школах, дитячих садочках та будівлях центральної міської лікарні планується встановити індивідуальні теплові пункти, утеплити дахи та фасади, а також замінити старі вікна на нові.

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше