Головна » Новини та публікації » Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ

Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ

Представники Спілки власників житла, Громадянської мережі ОПОРА та голови ОСББ впевнені у тому, що на засіданні профільного комітету Верховної Ради 7 грудня 2011року зміст Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (№8474) буде вкотре вихолощено лобістами певних організацій – такі підозри навіює його кулуарна підготовка.

Про це на прес-конференції, що відбулася 7 грудня 2011 року в інформаційній агенції «Укрінформ», завили: Олексій Кучеренко, міністр житлово-комунального господарства у 2007-2009р.р., голова Спілки власників житла України; Бойко Тетяна, керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА;Юлія Сабатюк, голова ОСББ «Лучани» у м.Луцьк; Сергій Варич, голова ініціативної групи зі створення ОСББ у м.Черкаси; Віктор Матчук, член парламентського комітету з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики.

Активісти занепокоєні тим, що законопроект №8474 ухвалять у спотвореному вигляді, у ньому не буде враховано ключових питань, що стимулюватимуть розвиток ОСББ, а також сприятимуть позитивним змінам на ринку житлово-комунальних послуг. Натомість існує загроза прийняття декларативних норм задля відвернення уваги громадськості від суті проблем.

«Прийнявши навіть ідеальний базовий Закон «Про ОСББ», проблеми ОСББ вирішити неможливо.  Не можна рухатись вперед  без вирішення проблем, які сьогодні стали стіною на шляху створення і функціонування ОСББ. Це і взаємини з монополістами, з податківцями, з іншими  інституціями. Частину цих проблем можна вирішити досить швидко на рівні Прем’єр-міністра, але багато з них носять системний характер і  пов’язані з чисельними протиріччями в застарілій і недостатній законодавчій базі. Тому треба негайно приступити до розплітання всього цього клубка протиріч. Без серйозних законодавчих змін, виправлення  помилок і втілення нових напрацювань, збудувати збалансовану систему функціонування ОСББ буде просто неможливо. Це ілюзія, що політична воля замінить собою закони та їхнє виконання», - переконаний  голова Спілки власників житла Олексій Кучеренко.

Підтримує пана Олексія й керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко«Останнім часом влада активізувала свої декларації щодо підтримки ОСББ.  Саме зараз вона має хороший шанс продемонструвати готовність їх виконати або не виконати – і тим самим підтвердити, що радикальних змін у житлово-комунальній сфері не планується. Розвиток ринку управління багатоквартирними будинками передбачає наявність попиту у вигляді організованих споживачів та пропозиції в особі управителів. Суть ринкової моделі полягає у тому, що споживачі самостійно можуть обирати кращого з-поміж управителів (того, хто запропонував найкращий набір послуг за найнижчими цінами).  Саме ця ідея закладена у Загальнодержавній програмі реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки. Однак, практика життя демонструє дещо інші концепції. Поява одіозного проекту Житлового кодексу, де ОСББ фактично позбавляються права самостійно управляти майном та закріплюють за ОСББ «ярлик» «виконавця послуг», що означає смерть для більшості ОСББ, бо ОСББ не є суб’єктом господарювання та не надає послуг мешканцям. Постійні незаконні вимоги з боку податкової та інших органів, підприємств-монополістів  дає підстави сумніватися у тому, що благі наміри влади підтримати ОСББ будуть реалізовані».

Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА

Публікації та новини схожі

Мінрегіон посилює взаємодію з регіонами

20.01.2012
Мінрегіон посилює взаємодію з регіонами В ідеології активізації співпраці з регіонами у напрямку поглиблення соціально-економічних реформ, запропонованих суспільству Президентом України Віктором Януковичем, Мінрегіон розпочинає консультації та безпосередню взаємодію із регіональними органами влади, експертами, територіальними громадами та трудовими колективами галузі.

докладніше

На Донеччині залишаються знеструмленими 138 населених пунктів

27.08.2014
На Донеччині залишаються знеструмленими 138 населених пунктів Через бойові дії більше 100 населених пунктів, а також важливі підприємства Донеччини залишаються без електропостачання. Разом із тим, протягом минулого дня енергетикам вдалося відновити електропостачання Дебальцеве, селища Сєдове, Авдотьїно, мікрорайон Боссе і Лидівки у Донецьку.

докладніше

Привіт, 90-ті? Українців попереджають про планові відключення світла

02.09.2014
Привіт, 90-ті? Українців попереджають про планові відключення світла Міненерговугілля повідомило обласні енергопостачальні компанії про можливе тимчасове припинення електропостачання населення у зв'язку з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України.

докладніше

Мешканці Макулану протестують проти голови виконкому

01.11.2012
Мешканці Макулану протестують проти голови виконкому 25 жовтня мешканці житлового масиву Макулан (окуп.назва "Всебратське-2") висловили протест голові виконкому Центрально-Міської районної у місті Кривому Розі ради Ірині Салтовській з приводу початку незаконнного (без погодження з мешканцями масиву) будівництва магазину мережі "Семейка" та туалету біля будинку №49.

докладніше

Юридична консультація

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше