Головна » Новини та публікації » Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ

Президентський законопроект №8474 не сприятиме розвитку ОСББ

Представники Спілки власників житла, Громадянської мережі ОПОРА та голови ОСББ впевнені у тому, що на засіданні профільного комітету Верховної Ради 7 грудня 2011року зміст Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку» (№8474) буде вкотре вихолощено лобістами певних організацій – такі підозри навіює його кулуарна підготовка.

Про це на прес-конференції, що відбулася 7 грудня 2011 року в інформаційній агенції «Укрінформ», завили: Олексій Кучеренко, міністр житлово-комунального господарства у 2007-2009р.р., голова Спілки власників житла України; Бойко Тетяна, керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА;Юлія Сабатюк, голова ОСББ «Лучани» у м.Луцьк; Сергій Варич, голова ініціативної групи зі створення ОСББ у м.Черкаси; Віктор Матчук, член парламентського комітету з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики.

Активісти занепокоєні тим, що законопроект №8474 ухвалять у спотвореному вигляді, у ньому не буде враховано ключових питань, що стимулюватимуть розвиток ОСББ, а також сприятимуть позитивним змінам на ринку житлово-комунальних послуг. Натомість існує загроза прийняття декларативних норм задля відвернення уваги громадськості від суті проблем.

«Прийнявши навіть ідеальний базовий Закон «Про ОСББ», проблеми ОСББ вирішити неможливо.  Не можна рухатись вперед  без вирішення проблем, які сьогодні стали стіною на шляху створення і функціонування ОСББ. Це і взаємини з монополістами, з податківцями, з іншими  інституціями. Частину цих проблем можна вирішити досить швидко на рівні Прем’єр-міністра, але багато з них носять системний характер і  пов’язані з чисельними протиріччями в застарілій і недостатній законодавчій базі. Тому треба негайно приступити до розплітання всього цього клубка протиріч. Без серйозних законодавчих змін, виправлення  помилок і втілення нових напрацювань, збудувати збалансовану систему функціонування ОСББ буде просто неможливо. Це ілюзія, що політична воля замінить собою закони та їхнє виконання», - переконаний  голова Спілки власників житла Олексій Кучеренко.

Підтримує пана Олексія й керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко«Останнім часом влада активізувала свої декларації щодо підтримки ОСББ.  Саме зараз вона має хороший шанс продемонструвати готовність їх виконати або не виконати – і тим самим підтвердити, що радикальних змін у житлово-комунальній сфері не планується. Розвиток ринку управління багатоквартирними будинками передбачає наявність попиту у вигляді організованих споживачів та пропозиції в особі управителів. Суть ринкової моделі полягає у тому, що споживачі самостійно можуть обирати кращого з-поміж управителів (того, хто запропонував найкращий набір послуг за найнижчими цінами).  Саме ця ідея закладена у Загальнодержавній програмі реформування і розвитку ЖКГ на 2009-2014 роки. Однак, практика життя демонструє дещо інші концепції. Поява одіозного проекту Житлового кодексу, де ОСББ фактично позбавляються права самостійно управляти майном та закріплюють за ОСББ «ярлик» «виконавця послуг», що означає смерть для більшості ОСББ, бо ОСББ не є суб’єктом господарювання та не надає послуг мешканцям. Постійні незаконні вимоги з боку податкової та інших органів, підприємств-монополістів  дає підстави сумніватися у тому, що благі наміри влади підтримати ОСББ будуть реалізовані».

Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА

Публікації та новини схожі

Реєстрація ОСББ

06.06.2012
Реєстрація ОСББ Закон «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань співвласників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку. Стаття 6 закону встановлює, що реєстрацію всіх документів здійснюють безкоштовно за порядком, який затвердив Кабінет Міністрів України.

докладніше

Украинские цены на жилье удивили экспертов ООН

09.04.2012
Украинские цены на жилье удивили экспертов ООН Проведенная в Украине Европейской экономической комиссией ООН оценка состояния жилищного сектора опубликовала ошеломляющие мировое сообщество результаты.

докладніше

Львівські ОСББ ведуть перемовини з постачальниками комунальних послуг

21.09.2012
Львівські ОСББ ведуть перемовини з постачальниками комунальних послуг Поспілкуватися львівським ОСББ з компаніями-монополістами – постачальниками комунальних послуг – вдалося в ході круглого столу, що відбувся 7 вересня 2012 р. у приміщені малої сесійної зали Львівської міської ради. Захід організувала Спілка власників житла України за партнерської підтримки Громадянської мережі ОПОРА та за сприяння Національного демократичного інституту, в рамках проекту «Створення сприятливих умов діяльності ОСББ».

докладніше

Анатолій Близнюк: ОСББ мають отримати доступний механізм кредитування

20.12.2011
Анатолій Близнюк: ОСББ мають отримати доступний механізм кредитування Головним завданням держави у 2012 році буде створення механізму доступного кредитування ОСББ для здійснення капітальних ремонтів та заходів з енергоефективності будівель, вважає Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. Про це він сказав під час брифінгу присвяченому проблемним питанням діяльності ОСББ, що відбувся у прес-центрі Уряду в середу, 14 грудня.

докладніше

Юридична консультація

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше