Головна » Новини та публікації » Постанова №498 НКРЕ: відпуск електричної енергії для ОСББ проводиться за тарифами для населення

Постанова №498 НКРЕ: відпуск електричної енергії для ОСББ проводиться за тарифами для населення

Ще кілька місяців тому проблеми ОСББ та енергопостачальних організацій здавалися нездоланними. Та вже на сьогодні Національна комісія регулювання ринку електроенергетики — єдиний центральний орган виконавчої влади, який виконав доручення Протоколу № 92 засідання Уряду від 14 грудня 2011 року.

Діалог між громадськістю та Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ) був непростим (та й зараз залишається чимало неврегульованих питань), однак з’явилися вже перші плоди співпраці. 23 квітня цього року було прийнято Постанову №498 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, згідно якої чітко визначено, що ОСББ — це більше НЕ НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ! Населенню, яке розраховується з ліцензіатом за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, відпуск електричної енергії проводиться за тарифами для НАСЕЛЕННЯ.

А 25 квітня ОПОРА стала співорганізатором науково-практичної конференції «Основні аспекти врегулювання взаємовідносин під час користування електричною енергією у багатоквартирних житлових будинках», у якій взяли участь 10 представників громадських організацій та ОСББ з різних міст України, 12 обленерго та члени НКРЕ.

Після десятигодинного непростого діалогу учасники конференції прийняли резолюцію, звернувшись до керівництва Уряду та НКРЕ з проханням внести зміни до Правил користування електричною енергією, а саме:

1. Надати особливий статус багатоквартирним будинкам з виділенням окремого розділу. Розробити Типовий договір про постачання електричної енергії на місця загального користування багатоквартирних будинків. Залучити до розробки представників енергопостачальних організацій,  представників ОСББ та ЖБК.

2. Доповнити п.35 ПКЕЕн абзацом «Енергопостачальна організація має право відключити споживача у разі відмови в укладанні договору».

3. Змінити п.8 ПКЕЕн «Прилади обліку електричної енергії придбані, встановлені, підключені мають обслуговуватись виключно енергопостачальною організацією, а їх вартість та вартість послуг з встановлення та обслуговування відшкодовуватись за рахунок коштів передбачених у структурі вартості 1 квт/год. електроенергії».

4. Для багатоквартирних будинків, які розраховуються за загально-будинковим засобом обліку, додати термін «колективний споживач» замість «населений пункт».

5. У випадку розрахунку споживачами у багатоквартирних будинках за спожиту електричну енергію  по загальних приладах обліку затвердити нижчий на 10-15% тариф (від тарифів для населення).

6. Втрати електричної енергії у внутрішньобудинкових електричних мережах ОСББ, ЖБК та інших відшкодовувати енергопостачальній організації, шляхом включення їх до протоколу нормативної характеристики НХТВЕ в електричних мережах.

Робоча група, що створена при НКРЕ, буде працювати над врегулюванням питання обслуговування внутрішньобудинкових електричних мереж та визначення точки розподілу відповідальності.

Хочеться вірити, що добрий приклад Національної комісії, що здійснює регулювання ринку електроенергетики, візьме й Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг та завдяки спільній праці вдасться розв’язати головну проблему ОСББ — нав’язування дискримінаційних умов договору з виконавцями послуг з централізованого опалення, гарячого водопостачання та постачання холодної води.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА

Довідково. Захід відбувся у рамках проекту Громадянської мережі ОПОРА «Врегулювання проблемних питань у відносинах ОСББ з підприємствами-монополістами» за сприяння Національного демократичного інституту міжнародних відносин.

Публікації та новини схожі

Жахіття Житлового кодексу "воскресають"

07.10.2011
Жахіття Житлового кодексу На тлі гучного звільнення віце-прем’єр-міністра Тихонова, майже непоміченим пройшов розгляд в парламентському комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики міні-Житлового кодексу – законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (автори – народні депутати Бондик, Баранов, Прутнік, Плотніков, Литвин, Крук, Харлім, Шпенів, Стельмашенко). Суть законопроекту – нав’язування керуючих компаній та позбавлення співвласників багатоквартирних будинків права голосу.

докладніше

"Газпром" планомірно знижує поставки газу до Словаччини

11.09.2014
"Газпром" цього тижня скоротив постачання палива до також і до Словаччини, яка вже 10 вересня другий день поспіль недотримувала близько 10% палива. Як повідомлялося раніше, скорочено поставки газу також до Польщі.

докладніше

Президент України підписав закон, що дозволяє здавати ГТС у оренду іноземним компаніям

08.09.2014
Президент України підписав закон, що дозволяє здавати ГТС у оренду іноземним компаніям Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України" (№ 4116а). Як зазначається на сайті парламенту, підписаний закон повернуто від президента 8 вересня.

докладніше

Чому зросли тарифи на опалення та гарячу воду?

15.09.2014
Чому зросли тарифи на опалення та гарячу воду? В середині серпня українці отримали липневі квитанції з новими тарифами на гарячу воду (у кого гарячої води не було - той не відчув підвищення її вартості «на своєму гаманці»).

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше