Головна » Новини та публікації » ОСББ: зупинити операцію «ліквідація» Або Чому, вступаючи в кондомініуми, громадяни України втрачають право на пільги та субсидії

ОСББ: зупинити операцію «ліквідація» Або Чому, вступаючи в кондомініуми, громадяни України втрачають право на пільги та субсидії

На цьому тижні Кабмін може розглянути проект постанови під довгою назвою: про надання пільг і субсидій на відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій жителями будинків, у яких створені ОСББ. Ще одні пільги? В уряді придумали як, нарешті, масово заманити наших громадян у ці об’єднання?

Ні, йдеться зовсім про інше? Виявляється, громадяни України, що мають право на житлово-комунальні пільги та субсидії, вступивши в ОСББ, позбавляються його. Заступник голови Національної ради при Кабміні з питань створення та сприяння функціонуванню ОСББ Катерина Чижик не впевнена, що рішення уряду буде позитивним. Нагадаємо,  проектом постанови пропонується розповсюдити на 17 тисяч діючих на листопад 2013 року ОСББ (п’ять мільйонів осіб) єдиний механізм надання пільг і субсидій, виходячи з розміру внесків на обслуговування одного квадратного метра площі квартири, але не більше максимального тарифу, який діє на даній території на такі послуги.

Проект цієї постанови був підготовлений Мінпраці та соціальної політики. Його погоджували Мінрегіонбуд, Мінекономрозвитку та торгівлі, Мінфін, Мін’юст і Держпідприємництва. Але з невідомих причин його обговорення перенесли на 4 вересня. Закінчився вересень, жовтень, перша декада листопада. Чи дозрів Кабмін для вирішення цього питання на цьому тижні?

«Сьогодні ОСББ не може відмовити пільговикові в нарахуванні преференції, яка йому гарантована державою, — розповідає журналістам заступник голови Нацради. — Виходить, що ОСББ недоотримує відшкодування за цю пільгу, і ті, у кого немає пільг і субсидій, сьогодні несуть тягар з їх оплати, кредитуючи населення, яке таку пільгу має. Тобто, якщо мешканці будинку не бажають добровільно сплатити цю пільгу, це означає банкротство ОСББ».

Член цієї ж Нацради і координатор житлово-комунальної програми громадської мережі «Опора» Тетяна Бойко згадує: «Десь 2,5—3 роки тому цієї проблеми взагалі не існувало. Співвласникам будинків ОСББ та ЖБК повністю відшкодовували пільги та субсидії». «Потім під приводом різних перевірок КРУ, — говорить відома громадська діячка, — органи Мінпраці та соцполітики в деяких містах почали вимагати від ОСББ йти в органи місцевого самоврядування та затверджувати так звані тарифи. В той час, коли ОСББ не є виконавцем житлово-комунальних послуг».

Тим часом, 22—23 жовтня у Львові пройшов четвертий Всеукраїнський форум ОСББ. У резолюції форуму його учасники звернулися до керівництва країни з пропозиціями, направленими на те, щоб запобігти ліквідації руху громадян, що наважуються брати на себе відповідальність за утримання своїх квартир і будинків. Серед інших заходів, згаданих у резолюції, схвалення на Кабміні названого проекту постанови, а також, що не менш важливо, пропозиція розробити та затвердити на законодавчому рівні порядок передачі й оформлення ОСББ земельних ділянок, на яких розташовані будинки, та прибудинкових територій.

Окрім Чижик і Бойко, на зустріч із журналістами прийшли також інші члени Нацради з ОСББ: Роман Бондарук, Юлія Сабатюк і Юлія Самойлова. Вони впевнені, що органи місцевої влади не мають права затверджувати тарифи для ОСББ і ЖБК на сесіях міських рад. На їхню думку, це суперечить чинному законодавству, самій ідеї ОСББ і ставить під сумнів виконання програми реформування ЖКГ у нашій країні.

«Сьогодні є необхідність врегулювання цього питання якнайшвидше, бо населення «не пільгової категорії» в ОСББ не готове субсидувати пільгову категорію, а це призводить до внутрішніх конфліктів у будинках і неможливості в повному обсязі фінансувати всі необхідні роботи з утримання будинків та прибудинкових територій», — написав у своєму блозі ще один член Нацради при Кабміні, заступник голови «Союзу власників житла України», голова Ресурсного Центру ОСББ Донецької області Ігор Захаревич. На його думку, дана постанова зніме соціальну напругу в питанні пільг і субсидій членам ОСББ та ЖБК.

Чи хочуть цього місцеві власті? На сайті міста Маріуполя знаходимо матеріал міського голови Юрія Хотлубея, який усіляко розхвалює переваги ОСББ, а серед них і можливість застосовувати пільги та субсидії. І якось дивно читати наступну заяву мера: «Усі передбачені законом субсидії та пільги зберігаються».

Публікації та новини схожі

Мінрегіон: Пропозиція житла за програмою здешевлення іпотеки перевищила попит

06.08.2012
Мінрегіон: Пропозиція житла за програмою здешевлення іпотеки перевищила попит За 23 – 27 липня кількість громадян, бажаючих взяти участь у програмі здешевленої іпотеки збільшилася на 465. Тепер здешевленим кредитом мають намір скористатися 9613 громадян. У програмі зростає кількість житлових будинків, яких за минулий тиждень додалося 33, а також квартир, яких тепер пропонується на 1475 більше. Усього ж у програмі реалізації соціальної ініціативи Президента по здешевленню вартості іпотечних кредитів беруть участь 221 будинок у яких для громадянам пропонується 9733 квартири. Вперше за весь час реалізації програми пропозиція житла перевищила попит.

докладніше

Пошуки виходу із комунальних колапсів у Луганську

27.09.2012
Пошуки виходу із комунальних колапсів у Луганську Хто і як повинен вирішувати комунальні проблеми в будинках, мешканці яких створили об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)? Відповідь на це питання шукали учасники круглого столу «Співпраця ОСББ і комунальних монополістів м. Луганськ: проблеми, шляхи вирішення», який нещодавно відбувся у Луганську. Захід організувала Громадянська мережа ОПОРА.

докладніше

Президент України підписав закон, що дозволяє здавати ГТС у оренду іноземним компаніям

08.09.2014
Президент України підписав закон, що дозволяє здавати ГТС у оренду іноземним компаніям Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України" (№ 4116а). Як зазначається на сайті парламенту, підписаний закон повернуто від президента 8 вересня.

докладніше

В Киеве построят современный комплекс по переработке твердых бытовых отходов

04.04.2012
В Киеве построят современный комплекс по переработке твердых бытовых отходов Строительство современного комплекса по переработке твердых бытовых отходов позволит комплексно решить проблемы загрязнения окружающей природной среды бытовыми отходами и уменьшить объемы захоронений на полигонах и свалках без предварительной переработки. Об этом во время презентации проекта «Чистый город» на Киевском Инвестиционном форуме, который состоялся 29 марта 2012 года, сообщил руководитель проекта Богдан Баласинович.

докладніше

Юридична консультація

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше