Головна » Новини та публікації » ОПОРА закликає Мінрегіон якнайшвидше затвердити нову редакцію Типового статуту ОСББ

ОПОРА закликає Мінрегіон якнайшвидше затвердити нову редакцію Типового статуту ОСББ

Громадянська мережа ОПОРА закликає Мінрегіон якнайшвидше затвердити запропоновану Міністерством нову редакцію Типового статуту ОСББ.

24 травня 2012 року за пропозицією Президента України Верховною Радою  було відхилено проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку" (реєстраційний номер 8474), якого очікували і на який покладали багато надій ОСББ України. Таким чином, багато нагальних проблем ОСББ залишилися нерозв'язаними.

У той же час, частину проблемних питань можна вирішити вже сьогодні, й це  в силах і в компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. 8 лютого 2012 року на офіційному Інтернет-сайті Мінрегіону оприлюднено проект нової редакції Типового статуту ОСББ (затвердження якого належить до компетенції саме цього міністерства). Проаналізувавши запропонований проект, ми бачимо, що його затвердження дозволить, зокрема:

  • узгодити текст Типового статуту з новим законодавством, що набуло чинності після його затвердження (в першу чергу, Цивільним і Господарським кодексами),
  • детально врегулювати питання управління і прийняття спільних рішень в ОСББ – з урахуванням практичного досвіду об'єднань і судової практики, що сформувалася за роки від часу затвердження Типового статуту,
  • усунути проблему незаконного стягнення "вступних внесків" за прийняття в члени ОСББ,
  • зменшити ризики маніпуляцій з кворумом на загальних (в тому числі "повторних") зборах,
  • унеможливити незаконне відчуження спільного майна співвласників під видом майна ОСББ як юридичної особи.
Публікації та новини схожі

Пам’яті 8474 або аналіз вето Президента

22.05.2012
Пам’яті 8474 або аналіз вето Президента Профільний Комітет Верховної Ради під час засідання 16 травня, як і очікувалося, підтримав рішення Президента поховати законопроект №8474, оскільки ймовірність зібрати потрібну кількість голосів для подолання вето прямує до нуля.

докладніше

Росія шантажує Україну відключеннями електроенергії

08.09.2014
Росія шантажує Україну відключеннями електроенергії Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв в інтерв'ю газеті «Ведомости» натякнув, що Російська Федерація може обмежити постачання електроенергії в Україну через можливість відключення Києвом електропостачання в Криму.

докладніше

Волинь: шахта "Нововолинська" отримає 100 млн. з держбюджету

18.08.2014
Волинь: шахта 14 серпня народні депутати України проголосували за Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо перерозподілу видатків, передбачених Міністерству енергетики та вугільної промисловості на підтримку вугільної галузі).

докладніше

Анатолий Близнюк уволен с должности министра Минрегиона

07.12.2012
Анатолий Близнюк уволен с должности министра Минрегиона Указом Президента Украины № 677/2012 Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк был уволен с занимаемой должности, сообщает официальный сайт Президента Украины Виктора Януковича.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше