Головна » Новини та публікації » ОПОРА закликає Мінрегіон якнайшвидше затвердити нову редакцію Типового статуту ОСББ

ОПОРА закликає Мінрегіон якнайшвидше затвердити нову редакцію Типового статуту ОСББ

Громадянська мережа ОПОРА закликає Мінрегіон якнайшвидше затвердити запропоновану Міністерством нову редакцію Типового статуту ОСББ.

24 травня 2012 року за пропозицією Президента України Верховною Радою  було відхилено проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єднань співвласників багатоквартирного будинку" (реєстраційний номер 8474), якого очікували і на який покладали багато надій ОСББ України. Таким чином, багато нагальних проблем ОСББ залишилися нерозв'язаними.

У той же час, частину проблемних питань можна вирішити вже сьогодні, й це  в силах і в компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. 8 лютого 2012 року на офіційному Інтернет-сайті Мінрегіону оприлюднено проект нової редакції Типового статуту ОСББ (затвердження якого належить до компетенції саме цього міністерства). Проаналізувавши запропонований проект, ми бачимо, що його затвердження дозволить, зокрема:

  • узгодити текст Типового статуту з новим законодавством, що набуло чинності після його затвердження (в першу чергу, Цивільним і Господарським кодексами),
  • детально врегулювати питання управління і прийняття спільних рішень в ОСББ – з урахуванням практичного досвіду об'єднань і судової практики, що сформувалася за роки від часу затвердження Типового статуту,
  • усунути проблему незаконного стягнення "вступних внесків" за прийняття в члени ОСББ,
  • зменшити ризики маніпуляцій з кворумом на загальних (в тому числі "повторних") зборах,
  • унеможливити незаконне відчуження спільного майна співвласників під видом майна ОСББ як юридичної особи.
Публікації та новини схожі

Семінар-обмін у місті Вознесенськ

20.02.2012
Семінар-обмін у місті Вознесенськ Громадська організація “Агентство економічного розвитку” оголошує про початок проекту “Вирішення проблем оформлення прибудинкових територій багатоквартирних будинків (ОСББ, ЖБК) на місцевому рівні” та запрошує до участі представників громадських організацій та представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), які бажають дізнатися про успішний досвід вирішення проблем передачі прибудинкових територій у власність ОСББ та ЖБК.

докладніше

Україна будуватиме нові енергоблоки АЕС

04.09.2014
Україна будуватиме нові енергоблоки АЕС Уряд України до кінця року має укласти контракти на будівництво нових атомних енергоблоків задля збільшення постачання електроенергії.

докладніше

Запущено реверс газу зі Словаччини до України

03.09.2014
Запущено реверс газу зі Словаччини до України Відбувся урочистий пуск реверсного газу зі Словаччини до України. Це сталося сьогодні, в селищі Велке Капушани в Словаччині. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомила прес-секретар прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка Ольга Лаппо.

докладніше

В Киеве построят современный комплекс по переработке твердых бытовых отходов

04.04.2012
В Киеве построят современный комплекс по переработке твердых бытовых отходов Строительство современного комплекса по переработке твердых бытовых отходов позволит комплексно решить проблемы загрязнения окружающей природной среды бытовыми отходами и уменьшить объемы захоронений на полигонах и свалках без предварительной переработки. Об этом во время презентации проекта «Чистый город» на Киевском Инвестиционном форуме, который состоялся 29 марта 2012 года, сообщил руководитель проекта Богдан Баласинович.

докладніше

Юридична консультація

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше