Головна » Новини та публікації » Національна комісія державного регулювання ринку комунальних послуг занепокоїлась проблемою тарифів

Національна комісія державного регулювання ринку комунальних послуг занепокоїлась проблемою тарифів

Проблема можливого зростання тарифів на централізоване опалення та гаряче водопостачання для населення в умовах непрозорої схеми ціноутворення непокоїть не лише громадськість, а і чиновників. До дискусії долучилися представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання ринку комунальних послуг.

Під час прес-конференції в РІА-Novosti директор департаменту…Микола Расковський заявив: «Підвищувати чи не підвищувати тарифи? Це питання політичне, його ухвалюватиме Уряд. Ми лише розраховуємо тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для своїх підприємств-ліцензіатів. За нашими розрахунками, тарифи підвищувати потрібно, бо постійно зростають ціни на складові теплової енергії. Але чи зростуть тарифи для населення – вирішувати Уряду. Ми подали їм два проекти документів – проект Постанови про поетапне введення економічно обґрунтованих тарифів та проект Постанови про зміну системи дотування підприємств теплопостачання. Рішення за Урядом, чи їх приймати».

Разом із тим, представник Національного регулятора визнав, що тарифи на опалення формуються на основі застарілих завищених нормативів, в результаті чого населення переплачує. Однак звинувачує він у цьому органи місцевого самоврядування, які повинні визначити у своєму місті виконавців комунальних послуг, розрахувати і затвердити для них тариф на послуги, а також норму витрат теплової енергії, необхідну для обігріву 1 м2 площі. Оскільки будинки не мають енергетичних паспортів, а також не обладнані лічильниками теплової енергії, то виходить, що населення дійсно переплачує. Однак, на думку пана Расковського, в умовах, коли тариф не покриває собівартість, така переплата не є суттєвою.

Також представник Нацкоміїсії повністю підтримав ідею Громадянської мережі ОПОРА щодо встановлення загально будинкових лічильників для всіх будинків за рахунок виробників теплової енергії.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координаторжитлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Публікації та новини схожі

Луганськ: Громадськість та ОСББ вимагають від обласної влади захистити мешканців будинків від «Луганськвода»

29.03.2013
Луганськ: Громадськість та ОСББ вимагають від обласної влади захистити мешканців будинків від «Луганськвода» 26 березня 2013 року у місті Луганськ за підтримки Громадянської мережі ОПОРА відбулась прес-конференція, під час якої представники ОСББ та громадських організацій закликали обласну владу розібратися з фактами порушення прав мешканців в житлових будинках з ОСББ з боку монополіста – підприємства «Луганськвода».

докладніше

Запорізька АЕС достроково підключила до мережі 6-й енергоблок

27.08.2014
Запорізька АЕС достроково підключила до мережі 6-й енергоблок Запорізька АЕС, що є найбільшим енергетичним об'єктом у Європі, 27 серпня після 64 діб ремонту підключила до мережі енергоблок №6. «Енергоатом» повідомляє, що блок підключено достроково, тоді як планове завершення ремонтних робіт – 7 вересня 2014 року.

докладніше

Деякі області готові економити більше 30% газу - В. Гройсман

20.08.2014
Деякі області готові економити більше 30% газу - В. Гройсман На засіданні Кризового енергетичного штабу 19 серпня було обговорено плани скорочення об’ємів споживання теплопостачальними підприємствами природного газу на період опалювального сезону 2014/15 років на рівні 30%, які підготували усі області України у зв’язку з припиненням постачання газу з Росії.

докладніше

За підтримки ОПОРИ відкрито черговий Ресурсний центр для ОСББ

22.04.2012
За підтримки ОПОРИ відкрито черговий Ресурсний центр для ОСББ 19 квітня 2012 року в місті Кам`янець-Подільський урочисто відкрився Ресурсний центр підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Відкриття Центру відбулося в рамках проекту Реформа міського теплозабезпечення (USAID) та організаційної підтримки Громадянської мережі ОПОРА за сприяння міської влади, Асоціації ОСББ міста Кам`янець-Подільський.

докладніше

Юридична консультація

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше