Головна » Новини та публікації » Нацкомпослуг планує запровадити незрозумілу схему обрахунку тарифу на холодну воду

Нацкомпослуг планує запровадити незрозумілу схему обрахунку тарифу на холодну воду

Введення нової схеми обрахунку тарифу на холодну воду, що Нацкомпослуг планує запровадити, призведе до того, що 97% населення платитиме й за решту 3%, а також за втрати водоканалу й за безгосподарність комунальників. А розцінки будуть наступними: за перші два куби споживання на особу в місяць – 1,5 гривні, з 2 до 6 кубів – більше, з 6 до 10 – ще більше, а після 10 – максимально. Про нову схему обрахунку тарифу на холодну воду говорили директор аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко, керівник житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко 15 грудня 2011 року в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком».

Директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко переконаний, що новий принцип обрахунку повертає нас в радянські часи, коли замість того, щоб іти до економічно обґрунтованих тарифів, підприємства, які виробляють холодну воду, будуть дотуватися державою. «Це просто розбещує комунальників. Навіщо їм запроваджувати нові технології, купувати новітні системи очистки води, устаткування, коли можна домовитися з Нацкомпослуг, і їм поставлять потрібний тариф? Крім того, тут дуже сильно зростає роль самої комісії. На перший погляд здається, що вона взагалі втрачає сенс, тому що її завданням було перевіряти економічне обґрунтування тарифів, які подавали підприємства, і затверджувати їх. Якщо тариф визначається по градації споживання, навіщо тоді ця комісія? А виявляється, вона дуже потрібна, тому що замість того, щоб визначати економічно обґрунтований тариф, вона буде розподіляти державні дотації на покриття цих витрат. Корупційна складова цієї схеми зростає в рази», - пояснює Олександр Сергієнко.

«Нова методика мені видається утопічною, тому що у нас не існує нормальної системи обліку. Навіть там, де лічильники є, вони різних класів точності. Сума всіх поквартирних лічильників, якщо вони є, ніколи не буде співпадати з сумою загальнобудинкового лічильника, хоча б через технічні погрішності, я вже не кажу про те, що вода крадеться. Тому хороша ця методика чи погана, але вона може реалізуватися тільки тоді, коли буде здійснюватися облік води, швидше за все, в електронному вигляді: на виході з водоканалу, на вході в будинок і в кожну окрему квартиру. А коли половина населення не має лічильників рівних класів точності, а інша половина живе по загальнобудинкових лічильниках (їх виділили в окрему категорію «тимчасову», і швидше за все вони будуть сплачувати за найвищим тарифом), то сама процедура розрахунку стає незрозумілою», - коментує нову схему Тетяна Бойко. Більше того, керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА занепокоєна, що ОСББ, які розраховуються зараз за загальнобудинковим лічильником, тепер невідомо до якої категорії будуть віднесені. Існує загроза, що вони розраховуватимуться за найвищими тарифами, як і ті, хто не встановили лічильників.

"Станом на зараз ми не можемо сказати, якими будуть тарифи згідно з новою методикою. Мій прогноз, що вона не буде запроваджена. Якщо ж тарифи все-таки будуть зростати, то для цього є об’єктивна причина – дорожчання енергоносіїв. Якщо підвищиться ціна на газ, очевидно, що стримувати тарифи можна буде тільки в ручному режимі через компенсації, але це не триватиме вічно. Світова тенденція показує, що тарифи все ж таки зростатимуть, хочемо ми того чи ні. Найближчим часом Громадянська мережа ОПОРА в рамках проекту „Хочемо знати, за що платимо!” надішле до виробників комунальних послуг інформаційні запити, щоб дізнатися розмір їхніх витрат, прибутку та обсягу реалізації. Адже в прибуток можна закладати інвестиційну складову, яка повинна спрямовуватися  на модернізацію галузі. Якщо ж модернізації не здійснювати, то, окрім об’єктивних чинників, тарифи будуть зростати через величезні втрати  та зношеність мереж,” - заявила Тетяна Бойко.

Проект «Хочемо знати, за що платимо!” реалізовується за фінансової підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

Детальніше:
Тетяна Бойко,
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

Влада Кривого Рогу підтримує ОСББ

07.03.2012
Влада Кривого Рогу підтримує ОСББ 06 березня у виконкомі Криворізької міської ради відбулася прес-конференція заступника міського голови Григорія Вербицького. Зокрема під час конференції розглядалося питання щодо виконання у Кривому Розі Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки.

докладніше

Лифтопад в Днепропетровске

15.02.2014
Лифтопад в Днепропетровске Кажется, в Днепропетровске происходит то, о чем предупреждали и чего так боялись специалисты: истощенное до предела коммунальное хозяйство начало разрушаться на глазах.

докладніше

Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК

22.01.2013
Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК У середу, 23 січня 2013 року об 14:00 год. у прес-центрі Житомирської обласної державної адміністрації відбудеться круглий стіл на тему «Обговорення проблемних питань у взаємовідносинах між ПАТ Житомиргаз та ОСББ і ЖБК». Захід відбудеться за підтримки Всеукраїнської громадської організації Громадянська мережа ОПОРА за участі Асоціації ОСББ «Жито-Мир».

докладніше

Круглий стіл: «Якою буде політика влади у житлово-комунальній сфері Рівного після зміни начальника управління?»

18.02.2013
Круглий стіл: «Якою буде політика влади у житлово-комунальній сфері Рівного після зміни начальника управління?» У вівторок, 19 лютого в конференц-залі Будинку вчених (м. Рівне, вул. С. Петлюри, 17, другий поверх) відбудеться обговорення питань реформування та розвитку житлово-комунальної сфери Рівного.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше