Головна » Новини та публікації » Мінсоцполітики саботує рішення Кабміну?

Мінсоцполітики саботує рішення Кабміну?

25 квітня 2013 року закінчився термін подачі пропозицій стосовно вдосконалення механізму надання пільг та субсидій на розгляд Уряду. Відповідальним за розробку та узгодження пропозицій між іншими міністерствами та відомствами визначено Міністерство соціальної політики України.

«Міністерство соціальної політики України вже три роки перешкоджає наданню пільг та забезпеченню субсидіями громадянам, що проживають у будинках ОСББ та ЖБК. Потрібно усвідомлювати, що такими діями Мінсоцполітики заважає реформуванню житлової галузі, розвитку інституту відповідального власника житла в Україні, реалізації завдань, що задекларовані у Законі України «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, а також у Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», - зауважила координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко.

За словами Віри Радченко, заступника директора департаменту житлової політики Мінрегіону: «Проблема відшкодування пільг та субсидій для мешканців, що проживають у будинках з ОСББ та ЖБК існує не перший місяць. У зв’язку з тим, що ці мешканці по кілька місяців не отримують коштів та згідно з протокольним рішенням Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 12 пункт 2, Мінсоцполітики разом з іншими міністерствами та відомствами і за участю представників ОСББ – членів Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, мало подати до 25 квітня 2013 року пропозиції щодо вирішення проблеми з відшкодуванням затриманих платежів. Мінрегіоном двічі надавались Мінсоцполітиці пропозиції щодо підписання спільного роз’яснювального листа, було узгоджено спільну позицію, але відповіді від Мінсоцполітики наразі не отримано, спільний лист не підписано».

Пані Радченко наголосила на тому, що Мінрегіон протягом двох років займається цим питанням і позиція залишається незмінною, а саме «Всі люди без виключення мають право на соціальний захист». Тому 30 листопада 2012 року Мінрегіон направив обласним держадміністраціям роз'яснювальний лист № 7/10-19373, де звертав увагу на те, що ОСББ не повинні узгоджувати свої внески на житлово-комунальні послуги з органами місцевого самоврядування. Питання знаходиться на контролі Кабміну і розглядалося в Координаційному центрі з упровадження економічних реформ при Адміністрації Президента. Зараз розробляється законопроект про ОСББ, де питання відшкодування пільг та субсидій з внесків ОСББ обов'язково будуть враховані, але для врегулювання проблеми необхідно вже зараз визначити спільну позицію двох міністерств, оскільки до нас звертаються багато людей, які скаржаться на невиплату належних коштів.

«У окремих регіонах України ця проблема саботується чиновниками на місцях, та й з Міністерством соціальної політики України немає порозуміння. В таких умовах головам ОСББ та ЖБК потрібно своєчасно в будь-який спосіб інформувати управління соціального захисту про розмір витрат на утримання будинку та прибудинкової території та щомісячно подавати розрахунки видатків на відшкодування витрат, пов’язаних з наданням пільг до зазначених управлінь. Це можна зробити, здавши документи в канцелярію під підпис та отримавши вхідний номер, або відправивши цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення», - наголосила голова правління ОСББ «Мотор» Вікторія Погорєлова.

Катерина Чижик, заступник голови національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ при Кабміні підкреслила, що Міністерство соціальної політики за більш ніж два роки існування цієї проблеми не спромоглося внести зміни до своєї внутрішньої нормативної бази. Та, отримувавши особисте розпорядження від Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова, так і не вирішило проблему відшкодування пільг та субсидій для мешканців, що проживають у будинках з ОСББ.

Член національної ради з питань створення та забезпечення функціонування при Кабміні Людмила Шанц вважає: «Наразі потрібно якнайшвидше підготувати спільний лист за підписами Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника та Міністра соціальної політики Наталії Королевської, – мабуть, це єдиний швидкий механізм вирішення проблеми відшкодування пільг та субсидій мешканцям, що проживають у будинках ОСББ та ЖБК».

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що чинне законодавство України не ставить право громадян на отримання пільг та субсидій на утримання будинку і прибудинкової території в залежність від того, проживають громадяни в будинку, де створено ОСББ, чи будинку, де воно не створене, а так само і в залежність від того, сплачуються відповідні витрати безпосередньо виконавцям житлово-комунальних послуг чи через ОСББ.

Детальніше:
Тетяна Бойко, координатор
житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
(063) 617 97 60
Публікації та новини схожі

Статистика по ОСББ в Україні

18.02.2019
Статистика по ОСББ в Україні Мінрегіон опублікував данні, що на 01 січня 2019р в країні функціонує 26 603 ОСББ. Водночас, Мінюст надає доступ до відкритого реєстру юридичних осіб, в якому на 03 січня 2019р маємо 29 751 активних ОСББ. Різниця між даними міністерств складає - 12%.

докладніше

Організація надання споживачам житлово-комунальних послуг

06.06.2012
Організація надання споживачам житлово-комунальних послуг Відповідно до положень частини першої статті 29 закону «Про житлово-комунальні послуги»37 — «Особливості укладення договорів у багатоквартирних будинках», договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладають між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем (тобто споживачем) і балансоутримувачем або його уповноваженою особою (управитель має бути або балансоутримувачем об'єкту відповідно до статті 13 зазначеного закону, або уповноваженою особою балансоутримувача відповідно до договору, укладеного між ними згідно з визначенням управителя, яке наводить стаття 1 того-таки закону).

докладніше

Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів

01.10.2012
Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів Про шляхи вирішення нагальних проблем у відносинах ОСББ і підприємств-монополістів та про механізми участі громадськості у підготовці рішень на рівні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та профільного комітету Верховної Ради говорили голови ОСББ міста Черкаси, громадські активісти, експерти на круглому столі, що відбувся 24 вересня.

докладніше

Чи зможуть співвласники реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?

25.04.2013
Чи зможуть співвласники реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку? У середу, 24 квітня 2013 року о 10.00 год. в Інформаційному агентстві «Укрінформ Громадянська мережа ОПОРА провела круглий стіл «Коли співвласники зможуть реалізувати право на земельну ділянку багатоквартирного будинку?».

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше