Головна » Новини та публікації » Мінрегіон: Україні необхідна раціональна система подачі води і водовідведення

Мінрегіон: Україні необхідна раціональна система подачі води і водовідведення

Уряд визначив основні принципи модернізації систем водопостачання Україні. Сьогодні Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час зустрічі з пресою в столичному Водно-інформаційному центрі представив програму дій на найближчу перспективу.

З якісної питної води починається здоров'я людини. Вода – це основа життя. Водопостачання – це основа систем життєзабезпечення. «Міністерство має чітку концепцію, затверджену Кабміном, узгоджену з регіонами – в країні необхідно вибудувати раціональну систему подачі води і водовідведення», – зазначив Міністр.

За словами А.Близнюка, сьогодні нові технології дозволяють очистити воду до нормативних вимог з джерел, які раніше не вважалися питними. При цьому в деяких містах можна відмовитися від необхідності транспортувати воду на великі відстані, відповідно значно зменшити її собівартість. «Краще на місці встановити новітнє обладнання з очищення та дати людям нормальну воду. Це найважливіший елемент концепції, яку ми реалізуємо», – зазначив очільник Мінрегіону.

Міністр також закликав українців докласти максимальних зусиль для економії водних ресурсів і утриматися від забруднення питної води. «Сьогодні, наприклад, для миття посуду і очищення пральних машин ми використовуємо хімічні препарати. Але ми не враховуємо, що очисні споруди побудовані 50 років тому, коли очищати хімікати ще не», – додав він.

Анатолій Близнюк зазначив, що державна програма «Питна вода» в повному обсязі фінансується лише останні два роки. Більше того, Урядом розглядається питання запровадження з наступного року окремої бюджетної програми з будівництва та модернізації магістральних водоводів.

«Якщо ми хочемо мати воду, яка за якістю відповідала б європейським стандартам, необхідно застосовувати належні технології. Приміром, воду, яку ми беремо з Дніпра, необхідно очищати таким чином, щоб назад в річку вона потрапляла, будучи чистіше ніж, коли її брали для очищення», – пояснив Міністр. А.Близнюк додав, що в планах Міністерства закласти на реалізацію програми «Питна вода» в бюджет наступного року вісім мільярдів гривень.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

«Рівнеоблводоканал» прагне виконати свою роботу за кошти ОСББ (відео)

11.10.2012
«Рівнеоблводоканал» прагне виконати свою роботу за кошти ОСББ (відео) В ході чергового круглого столу, присвяченого обговоренню проблем у взаємовідносинах ОСББ із комунальними монополістами Рівного з’ясувалося, що РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» вимагає від співвласників встановити будинкові лічильники обліку води на границі розмежування комунікацій. ОСББ повинні це зробити за власний кошт. Про це розповіла керівник ОСББ «Сонячна домівка» Оксана Нєнахова. При цьому пані Оксана зазначила, що згідно закону ОСББ не є власником будинку, тому не зрозуміло чому об’єднання повинне виконувати цю роботу за власні кошти.

докладніше

Анатолій Близнюк: ми відкриті до діалогу

18.01.2012
Анатолій Близнюк: ми відкриті до діалогу Протягом усього 2011 року до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства не надійшло жодного запиту на інформацію відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», повідомив очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк, коментуючи підсумки минулого року.

докладніше

Оприлюднені тарифи на водопостачання, водовідведення та опалення

13.12.2011
Оприлюднені тарифи на водопостачання, водовідведення та опалення Більшості з нас знайома і навіть є надзвичайно хвилюючою тема оплати комунальних послуг. Навіть не скільки оплати, скільки незадоволення виконанням тих послуг, за які мусимо сплачувати. А саме – послуги тепло- та водопостачання. Щороку чуємо одні й ті ж пояснення міської влади та начальників комунальних підприємств про борги, проблеми з переобладнанням систем та значні труднощі у реформуванні комунальної галузі.

докладніше

У Мінрегіоні відбулося чергове засідання Комітету галузевих реформ

21.12.2011
У Мінрегіоні відбулося чергове засідання Комітету галузевих реформ На засіданні, що відбулось 16 грудня, експерти Мінрегіону детально розглянули стан виконання Національного плану дій у поточному році та затвердили проект заходів на 2012 рік Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

докладніше

Юридична консультація

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше