Головна » Новини та публікації » Львівські ОСББ ведуть перемовини з постачальниками комунальних послуг

Львівські ОСББ ведуть перемовини з постачальниками комунальних послуг

Поспілкуватися львівським ОСББ з компаніями-монополістами – постачальниками комунальних послуг – вдалося в ході круглого столу, що відбувся 7 вересня 2012 р. у приміщені малої сесійної зали Львівської міської ради. Захід організувала Спілка власників житла України за партнерської підтримки Громадянської мережі ОПОРА та за сприяння Національного демократичного інституту, в рамках проекту «Створення сприятливих умов діяльності ОСББ».

У заході взяли участь: Володимир Бригілевич (голова ЦДМС), Михайло Березовчук (заступник голови Спілки власників житла Києва), Нестор Швець – юрист ЦДМС, Тетяна Бойко – координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА, Галина Когут – начальник відділу супроводу ОСББ, Ресурсного Центру для розвитку ОСББ ЛМР; представники компаній монополістів: ЛМКП «Львівтеплоенерго» – Галина Пакулець, «Залізничнетеплоенерго» – Ярослава Єфімова, ЛМКП «Львівводоканал» – Дмитро Ванькович, а також голови і представники ОСББ Львова: Стефанія Климко – голова АОСББ «Оберіг», Володимир Іванов, голова правління ОСББ «Наукова,29”, Роман Дзябка – представник АОСББ «Сихівчани», Олексій Албеков – представник ОСББ ”Квітучий сад” та інші.

Обговорення велося навколо гострих питань, що виникають у відносинах між ОСББ і компаніями-монополістами. Найважливішою проблемою є те, що  не зважаючи на законодавство, львівським об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків й надалі неправомірно нав’язують статус виконавців житлово-комунальних послуг.

«Проблема полягає у тому, що міська влада міста Львова не визначила, хто є виконавцями послуг з опалення, гарячого і холодного водопостачання для львів’ян, а також не затвердила тарифів для цих виконавців. Цілком логічно, що Національна комісія, що здійснює регулювання  ринку комунальних послуг, встановила тарифи для виробників послуг. Це Львівтеплоенерго, Залізничтеплоенерго та Львівводоканал. Далі місто повинно було визначитися, хто ж буде надавати послуги населенню – це могли би бути й ті ж монополісти, й бізнес-організації чи комунальні структури. Але їм потрібно дати економічне підґрунтя – затвердити тариф на кілька відсотків вищий від того, що затвердила НКРКП для виробників. Такий підхід дозволив би привести відносини на ринку у законодавче русло, а також стимулював би розвиток конкуренції – з’явилася б зацікавленість бути виконавцем послуг для населення», – відзначила у своєму виступі координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяна Бойко.

Голови і представники ОСББ дискутували з представниками компаній-монополістів, формулюючи проблему в одній із галузей – тепло-, водо- чи електропостачанні та ставлячи конкретні гострі питання до представників комунальних підприємств. Комунальники виступали кожен після свого візаві, з’ясовуючи причини поставлених проблем та пропонуючи можливі шляхи їх вирішення.

Успіхом даного заходу можна вважати те, що всі учасники дійшли згоди – без створення ринку управителів, без реформування управління житловим фондом та оновлення законодавства, проблеми ОСББ буде вкрай складно вирішити.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
Публікації та новини схожі

На порозі вибору: нація відповідальних власників або найманці житлового рабства

07.10.2011
На порозі вибору: нація відповідальних власників або найманці житлового рабства Початок цього літа видався особливо спекотним не лише через погоду. Ймовірно, що до середини липня Україна обере модель відносин у житловій сфері: це буде або ідея "житлового рабства", яка пропонується Житловим кодексом, або ринковий механізм.

докладніше

Газорозподільні організації тиснуть на рівненські ОСББ

02.07.2012
Газорозподільні організації тиснуть на рівненські ОСББ Попри гучні заяви влади про підтримку та сприяння ОСББ, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків й надалі продовжують потерпати від свавілля монополістів. Про непрості відносини ОСББ з монополістами розповіли голови рівненських ОСББ та керівник житлово-комунальних проектів Рівненської ОПОРИ Зураб Кантарія в ході прес-конференції, що відбулася 20 червня в конференц-залі Рівненського Будинку вчених.

докладніше

НАК «Нафтогаз України» приєдналася до системи відображення даних по ПСГ Європи

06.05.2014
НАК «Нафтогаз України» приєдналася до системи відображення даних по ПСГ Європи НАК «Нафтогаз України» (Нафтогаз) приєдналася до системи відображення даних AGSI+ за стандартами асоціації європейських операторів підземних газових сховищ (GSE).

докладніше

Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів

01.10.2012
Черкаські ОСББ потерпають від протиправних дій підприємств-монополістів Про шляхи вирішення нагальних проблем у відносинах ОСББ і підприємств-монополістів та про механізми участі громадськості у підготовці рішень на рівні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та профільного комітету Верховної Ради говорили голови ОСББ міста Черкаси, громадські активісти, експерти на круглому столі, що відбувся 24 вересня.

докладніше

Юридична консультація

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше