Головна » Новини та публікації » «Луганськвода» посягає на права мешканців ОСББ

«Луганськвода» посягає на права мешканців ОСББ

28 грудня 2012 у місті Луганськ відбувся круглий стіл на тему: «Луганські ОСББ та монополісти: партнерство чи протистояння?». Організатором заходу виступила Громадянська Мережа ОПОРА. Представники ОСББ Луганська розповіли, що найбільше нарікань вони мають на ТОВ «Луганськвода», яка й надалі вимагає акумулювати на рахунках ОСББ грошові кошти, оплачувані людьми за воду і централізовано перераховувати їх «Луганськвода», що утискає права мешканців.

Як розповіла Ганна Рябова, член ОСББ «Черемушки» на кв. Гагаріна: «Мешканцям будинків з ОСББ, як і раніше лякають відключенням води. Багато жителів вже шкодують що раніше проголосували за створення ОСББ, тому що просто бояться залишитися без води та інших послуг ЖКГ. «Луганськвода» має намір закрити особові рахунки мешканців і вимагає від ОСББ збирати гроші з кожної квартири і перерахувати оплату за весь будинок на рахунки «Луганськводи». Та всі ОСББ Луганська виступають категорично проти такої форми співпраці з ТОВ «Луганськвода», тому що це призведе до фінансових проблем, так як з технічних причин (через різного класу точності лічильників) показники загальнобудинкових водомірів відрізняються від сумарного показника квартирних водомірів, найчастіше, - убік, що вигідна водопостачальній компанії. Тому нам доводиться вирішувати спори у судовому порядку з монополістами, а це вимагає чималих матеріальних витрат і враховуючи українську судову практику чималого часу».

Микола Ігнатьєв, журналіст розповів: «Останні кілька місяців міська влада Луганська активно проводить збори в будинках, фахівці Луганської міської ради приходять і популізіруют ОСББ, розповідають про специфіку роботи об'єднань і наполегливо рекомендують мешканцям створити ОСББ у своєму будинку. У той же час влада нічого не робить, щоб врегулювати взаємовідносини ОСББ з монополістами, тим самим блокуючи роботу по створенню ОСББ. Ніхто не сумнівається в тому, що немає альтернативи об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків, але реалії такі, що в державі не створено умови для їх нормальної життєдіяльності».

Як заявив Олексій Кормілецький, керівник Луганського представництва Громадянської Мережі ОПОРА: «Більшість зловживань монопольним становищем та фактів недобросовісної конкуренції в галузі ЖКГ відбувається якраз в сфері роботи природних монополій. Сьогодні існує правова колізія: ОСББ - неприбуткова організація, але у випадку, якщо через рахунки організації пройдуть кошти, спрямовані на виконання яких-небудь комунальних послуг, податкова буде вимагати від них оплати податків, як з прибуткової організації, що блокує її роботу. У нашому суспільстві виникла ситуація, коли, з одного боку, влада агітує українців створювати ОСББ, а з іншого боку, незважаючи на всі звернення представників ОСББ досі не усунула прогалини у законодавстві, які блокують їх роботу. Таких прикладів зловживань багато і все це відбувається через подвійних стандартів, адже мешканці комунальних будинків сплачують за деякі комунальні послуги як фізичні особи, а члени об'єднань - як юридичні - тобто набагато більше. І після цього, яка мотивація у мешканців буде створювати ОСББ, якщо на регіональному рівні їх так дискримінують».

Учасники круглого столу обговорили локальні питання функціонування та життєдіяльності ОСББ у сфері водовідведення і водопостачання, визначили план спільних дій представників громадськості та ОСББ щодо протидії порушеннь прав мешканців з боку природних монополій, у разі якщо ситуація в перебігу декількох місяців не поміняється в кращу сторону.

За коментарями звертайтесь
Олексій Кормілецький,
Керівник Луганського представництва Громадянської Мережі ОПОРА 
0502752808

Публікації та новини схожі

Газорозподільні організації тиснуть на рівненські ОСББ

02.07.2012
Газорозподільні організації тиснуть на рівненські ОСББ Попри гучні заяви влади про підтримку та сприяння ОСББ, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків й надалі продовжують потерпати від свавілля монополістів. Про непрості відносини ОСББ з монополістами розповіли голови рівненських ОСББ та керівник житлово-комунальних проектів Рівненської ОПОРИ Зураб Кантарія в ході прес-конференції, що відбулася 20 червня в конференц-залі Рівненського Будинку вчених.

докладніше

Вінниччину офіційно визнали як лідера енергозбереження у сфері ЖКГ в Україні

16.02.2012
Вінниччину офіційно визнали як лідера енергозбереження у сфері ЖКГ в Україні Відповідно до «Рейтингу енергоефективності регіонів» створеного компанією «БЕСТ» для Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Україна має щорічний потенціал енергоефективності економіки на рівні 11,8 млрд. євро.

докладніше

Минрегион ожидает от областей инновационных проектов

20.03.2012
Минрегион ожидает от областей инновационных проектов Минрегион ожидает от областных государственных администраций обоснованных проектов и готов направить в регионы заложенные в госбюджете средства для установки домовых счетчиков тепла и модернизации систем теплоснабжения многоквартирных домов. Об этом сообщил Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк во время селекторного совещания с руководством регионов страны, посвященного состоянию выполнения Общегосударственной целевой программы реформирования и развития ЖКХ на 2009-2014 годы.

докладніше

В июле ОАО «Укргаздобыча» заявило об увеличении добычи природного газа

18.08.2014
В июле ОАО «Укргаздобыча» заявило об увеличении добычи природного газа В этом году в июле компании удалось увеличить показатели по сравнению аналогичным периодом прошлого года на 25 млн. Куб. м: с 1257000000. (в июле 2013) до 1,282 млрд. куб. м (в июле 2014).

докладніше

Юридична консультація

на попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах

 Прошу вас допомогти у вирішенні дуже нагальної проблеми, яка виникла в нашому будинку. У зв’язку зі зловживаннями службовим становищем та халатним ставленням до роботи попередніми головами і сьогоднішнім головою у будинку виникла серйозна заборгованість перед кількома обслуговуючими організаціями. Зокрема, київенерго (1 млн.) та київводоканалом (майже 0,5 млн.). На попередню голову ЖБК відкрита кримінальна справа за розкрадання у особливо великих розмірах чи то за халатне ставлення до своїх обов’язків. Сьогоднішня голова спочатку взагалі не йшла на контакт з мешканцями, а тепер вирішила терміново скласти з себе всі повноваження. Будинок лишається без голови правління, а всі хто теоретично міг би замістити її не знають які наслідки це може для них мати.

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше