Головна » Новини та публікації » КМДА підтримує розвиток ОСББ у Києві… принаймні на папері

КМДА підтримує розвиток ОСББ у Києві… принаймні на папері

29 вересня 2011 року в Київській міській державній адміністрації відбулося засідання Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ у місті Києві.

На засіданні були присутніми голова КМДА О.Попов, перший заступник голови КМДА О. Мазурчак, голова секретаріату Координаційної ради О.Безносик та голови РДА, а також представники громадських організацій: голова Всеукраїнської спілки членів ОСББ М. Коношевич, керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Т. Бойко, голова Київського міського осередку ВГО "Громадянська мережа ОПОРА" Н. Наконечна, заступник голови Спілки власників житла Києва М. Березовчук, голова ВМГО «Демократичний альянс» В. Гацько.
Гроші на ОСББ виділяються, хоч і в невеликій кількості, та якщо їх раціонально використовувати в цьому році, то наступного року ми отримаємо більший фінансовий ресурс на їх підтримку

На засіданні було заслухано виступи громадських активістів, представників місцевого самоврядування про стан, проблеми ОСББ у столиці та можливі шляхи їх вирішення. Зокрема, перший заступник голови КМДА, О. Мазурчак в своєму виступі наголосив на тому, що місцева влада повинна вирішити питання організаційної допомоги в проведенні зборів, адміністративному та юридичному супроводі ініціативних груп на рівні адміністрацій. Що ж стосується навчання ініціативних груп, то на думку О. Мазурчака, владі потрібно навчати ініціативних мешканців будинків. На сьогоднішній день, за словами заступника, при Академії житлово-комунального господарства створено програми, що надають можливість навчати керівників ОСББ, бухгалтерів, але найголовніше – це навчання саме ініціативних груп. Та існує супротив та нерозуміння доцільності створення ОСББ. Перший заступник голови КМДА констатував, що нині зафіксовано серйозну протидію з боку ЖЕКів, обслуговуючих організацій по створенню ОСББ з поширенням негативних листівок проти об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, перешкоджання в проведенні установчих зборів, не надання документів і даних ініціативній групі, необхідних для організації установчих зборів. До того ж, не скрізь відбувається реєстрація й проведення установчих зборів, існує протидія процесу передачі ОСББ інформації на нежитлові, технічні приміщення (горища, підвали, які здаються в оренду). О. Мазурчак заявив, що владі потрібно серйозно над цим попрацювати й довести до автоматизму процес створення ОСББ, доведення всієї документації до пуття. Більше того, чиновник стверджує: "Гроші на ОСББ виділяються, хоч і в невеликій кількості, та якщо їх раціонально використовувати в цьому році, то наступного року ми отримаємо більший фінансовий ресурс на їх підтримку."

У представників громадськості власне бачення проблем, що стосуються такого питання як сприяння розвитку ОСББ у місті Києві. Ніла Наконечна, голова Київського міського осередку ВГО "ГМ ОПОРА", заявила про те, що «згідно з результатами громадського моніторингу стану ОСББ у місті Києві зареєстровано 291 ініціативну групу зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (станом на 01.07.2011) та лише 2 з них змогли офіційно зареєструватись». «Така ситуація є свідченням того, що попри словесне намагання влади збільшити кількість об’єднань співвласників, що взяли на себе відповідальність за власне житло, є безліч бюрократичних процедур, які перешкоджають киянам. На допомогу ініціативним групам органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, політичними партіями та приватними підприємцями створюються різноманітні консультаційні центри. У Києві їх нараховується більше 50. Проте, при відсутності єдиної пояснювальної бази, спільного бачення подальшого розвитку ОСББ та при довільному трактуванні нормативно-правових актів така ініціатива приносить більше шкоди, ніж користі. Отже, визріває нагальна потреба в створенні єдиного координаційного центру для Ресурсних центрів з питань ОСББ у Києві, який буде здійснювати методичну й освітню функцію», - вважає Ніла Наконечна. Більше того, представник ОПОРИ переконана, що «поставивши високу планку, до 2014 року у 70% житлових будинків створити ОСББ, влада забуває про забезпечення умов функціонування діючих об’єднань для яких болючими залишаються питання першого капітального ремонту, соціального захисту малозабезпечених мешканців (пільги й субсидії), стосунки з монополістами та передача у довгострокове користування прибудинкової території». «Ці питання досить складні й для того, щоб їх вирішити потрібно розпочати повсякчасний діалог між владою та громадськістю. Саме тому нагальним є прийняття довгострокової цільової програми по сприянню створенню й функціонуванню ОСББ у місті Києві», - підсумовує Ніла Наконечна.

Тетяна Бойко, керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА, у своєму виступі наголосила на необхідності інформаційно-просвітницької кампанії для формування відповідального власника житла в Києві. Йдеться про інформаційні повідомлення, висвітлення роботи влади в даній сфері, навчання персоналу Ресурсних центрів. «Київська міська державна адміністрація має визначитися, для чого їй потрібно ОСББ. Якщо для того, щоб у Києві були відповідальні власники житла, то київській владі потрібно зробити наступне: по-перше, почати говорити правду про багатоквартирні будинки, про те, що люди вже є співвласниками з усіма правами й обов’язками, незалежно від факту створення ОСББ (зняти таблички "Будинок знаходиться у власності ___ району"); по-друге, розуміти, що таке ОСББ (що це механізм прийняття рішень, а не "альтернатива ЖЕКу"); по-третє, насправді розв’язати декілька справ ОСББ (почати, наприклад, із "Житло-сервіса"); й насамкінець, «розпіарити» їх», - заявила Тетяна Бойко.

Заслухавши всі зауваження та рекомендації виступаючих, голова КМДА Олександр Попов заявив, що з усім сказаним погоджується й наказав внести їх до Протоколу засідання Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ у місті Києві.

До Вашої уваги Протокол засідання Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ у місті Києві.

Детальніша інформація:
Тетяна Бойко
керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА
+38 063 617 97 60

Публікації та новини схожі

Монополісти: Мешканці Рівного винні у своїх проблемах із теплопостачанням

25.01.2013
Монополісти: Мешканці Рівного винні у своїх проблемах із теплопостачанням 22 січня у Рівному відбувся круглий стілміж керівниками Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та представниками компаній «Теплотранссервіс» і «Рівнетеплоенерго», що надають послуги із теплопостачання у Рівному. Дана зустріч відбулася за ініціативи Громадянської мережі ОПОРА і стала четвертою у циклі круглих столів, покликаних налагодити ефективну співпрацю між голова ОСББ та монополістами у галузі надання комунальних послуг.

докладніше

Международный открытый семинар «Сохраним климат вместе»

06.06.2013
Международный открытый семинар «Сохраним климат вместе» С 12 до 14 июня в киевском выставочном центре «КиевЭкспоПлаза» состоится трехдневный международный открытый семинар «Сохраним климат вместе». Этот широкомасштабный проект призван привлечь внимание власти и всех заинтересованных сторон к насущным вопросам в сфере экологии и предотвращения изменения климата.

докладніше

Мінрегіон: Комунальники мають реагувати швидко та злагоджено

24.09.2012
Мінрегіон: Комунальники мають реагувати швидко та злагоджено Зі станом підготовки підприємств та об’єктів комунальної теплоенергетики, загальною готовністю систем життєзабезпечення до зими ознайомилися Перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський та Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк під час відвідин міста Краматорськ Донецької області. На прикладі ТОВ «Краматорськтеплоенерго», на мережах якого у минулому році сталося масштабне відключення споживачів, урядовці та керівники теплопостачальних підприємств області розглянули алгоритм дій у випадку надзвичайних подій. Також детально проаналізували роботу підприємств із запобігання аваріям.

докладніше

Необходимо ускорить обновление градостроительной документации — Анатолий Близнюк

02.03.2012
Необходимо ускорить обновление градостроительной документации — Анатолий Близнюк Градостроительная документация является основой для отвода земли и привлечения инвестиций на конкретных территориях, а потому она должна быть обновлена ​​максимально быстро. В большинстве регионов страны темпы ее обновления крайне медленные, сообщил во время заседания Коллегии Минрегиона глава ведомства Анатолий Близнюк.

докладніше

Юридична консультація

чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт

 Чи має право член ОСББ (власник однієї з квартир) виступати в акті виконаних робіт замовником робіт (прочистка каналізації, які оплачуються ОСББ?

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше