Головна » Новини та публікації » Голови ОСББ скептично оцінюють реформу ЖКГ – результати фокус-групи

Голови ОСББ скептично оцінюють реформу ЖКГ – результати фокус-групи

8 червня активісти Громадянської мережі ОПОРА провели фокус-групу, щоб з’ясувати чи задоволені головиОСББ тим як виконується реформа житлово-комунального господарства України. Фокус-група відбулася в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості» за сприяння програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

Отже, згідно з результатами проведеної фокус-групи 8 із 10 учасників вважають, що Загальнонаціональна програма реформування і розвитку ЖКГ не виконується взагалі, державна політика не спрямована на створення сприятливих умов для розвитку конкуренції на ринку управління житлом та на стимулювання зменшення енергоспоживання у житловому фонді. Лише один учасник визнає, що Програма виконується частково, інший впевнений, що ні.

Реальні кроки влади голови ОСББ розуміють на 50%, при чому більша частина голів переконана, що влада не зацікавлена у виконанні завдань Загальнонаціональної програми.

Голови ОСББ вважають політику у житловій сфері непослідовною та непрозорою (рівень послідовності та прозорості – 2 із 10 балів). Хоча переважна більшість учасників визнала, що задекларовані цілі влади є правильними і мають підтримку з боку громадськості, однак завдяки своїй непослідовності влада постійно втрачає цю підтримку.

40% голів стверджують, що протягом останніх трьох років влада не допомогла вирішити жодну проблему вїхньому ОСББ. 2 із 10 голів зазначили, що вдалося вирішити проблему у відносинах ОСББ з електропостачальними організаціями, 1 – із газопостачальними, 1 – вдалося добитися відшкодування пільг та субсидій на внески ОСББ, 1 – скасувати необхідність протизаконної вимоги сплачувати екологічний податок.

Найбільш нагальною невирішеною проблемою учасники назвали незаконні вимоги органів соціального захисту затверджувати чи погоджувати «тариф» для відшкодування пільг та субсидій для мешканців будинків ОСББ. Іншою, неменш важливою, проблемою є необхідність прибирати прибудинкову територію, у той час, як отримати її у власність чи постійне користування майже не можливо. Також актуальними залишаються проблемні питання у відносинах ОСББ із виробниками та виконавцями комунальних послуг (відмова в укладанні індивідуальних договорів), вимоги ДПА до ОСББ реєструватися платником ПДВ, безпідставні перевірки контролюючих органів, проблема «неплатників» та відсутності коштів для проведення капітального ремонту.

90% голів ОСББ вважає, що причиною гальмування у вирішенні проблемних питань ОСББ є небажання центральних та місцевих органів влади їх вирішувати, а також непослідовність і нескоординованість дій влади. Серед інших причин голови ОСББ назвали брак коштів, недосконале законодавство, несформовану ментальність власника в українців.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА 

 

Публікації та новини схожі

Чи стануть Револьверні фонди панацеєю для ОСББ?

09.10.2013
Чи стануть Револьверні фонди панацеєю для ОСББ? 24-26 вересня 2013 року в м. Вознесенськ, що на Миколаївщини, зібралися люди з усіх регіонів України, яким не байдужі проблеми розвитку ОСББ, для того щоб обговорити інноваційний досвід по запровадженню інструментів фінансової підтримки та стимулювання організаційного розвитку об’єднань співвласників та житлових кооперативів. Досвід презентувала Вознесенська громадська організація «Агентство економічного розвитку» якій вдалось створити місцевий Револьверний фонд підтримки ОСББ та ЖБК.

докладніше

Моніторинг обіцянок політичних партій щодо житлової реформи

26.06.2012
Моніторинг обіцянок політичних партій щодо житлової реформи Моніторинг проводився з 1 січня 2010 року по 1 червня 2012 року в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості», що здійснюється Громадянською мережею ОПОРА за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

докладніше

Анатолий Близнюк вручит награды городам лучшего благоустройства

07.11.2012
Анатолий Близнюк вручит награды городам лучшего благоустройства В 13:00 7-го ноября в Международном выставочном центре (Броварской проспект, 15) в рамках VIII Международного конгресса «Институциональные и технические аспекты реформирования жилищно-коммунального хозяйства - 2012», Министр регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины Анатолий Близнюк вручит награды победителям ежегодного всеукраинского конкурса «Населенный пункт наилучшего благоустройства и поддержки общественного порядка» за 2011 год.

докладніше

Проблеми ОСББ вирішаться з новим міністром?

06.02.2013
Проблеми ОСББ вирішаться з новим міністром? Реформа житлово-комунального господарства є одним з пріоритетним напрямком уряду , визначеної Програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича. А це - і поява відповідального власника житлового фонду, і утворення конкурентного середовища на ринку комунальних послуг.

докладніше

Юридична консультація

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше