Головна » Новини та публікації » Голови ОСББ скептично оцінюють реформу ЖКГ – результати фокус-групи

Голови ОСББ скептично оцінюють реформу ЖКГ – результати фокус-групи

8 червня активісти Громадянської мережі ОПОРА провели фокус-групу, щоб з’ясувати чи задоволені головиОСББ тим як виконується реформа житлово-комунального господарства України. Фокус-група відбулася в рамках проекту «Житлова реформа очима громадськості» за сприяння програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження».

Отже, згідно з результатами проведеної фокус-групи 8 із 10 учасників вважають, що Загальнонаціональна програма реформування і розвитку ЖКГ не виконується взагалі, державна політика не спрямована на створення сприятливих умов для розвитку конкуренції на ринку управління житлом та на стимулювання зменшення енергоспоживання у житловому фонді. Лише один учасник визнає, що Програма виконується частково, інший впевнений, що ні.

Реальні кроки влади голови ОСББ розуміють на 50%, при чому більша частина голів переконана, що влада не зацікавлена у виконанні завдань Загальнонаціональної програми.

Голови ОСББ вважають політику у житловій сфері непослідовною та непрозорою (рівень послідовності та прозорості – 2 із 10 балів). Хоча переважна більшість учасників визнала, що задекларовані цілі влади є правильними і мають підтримку з боку громадськості, однак завдяки своїй непослідовності влада постійно втрачає цю підтримку.

40% голів стверджують, що протягом останніх трьох років влада не допомогла вирішити жодну проблему вїхньому ОСББ. 2 із 10 голів зазначили, що вдалося вирішити проблему у відносинах ОСББ з електропостачальними організаціями, 1 – із газопостачальними, 1 – вдалося добитися відшкодування пільг та субсидій на внески ОСББ, 1 – скасувати необхідність протизаконної вимоги сплачувати екологічний податок.

Найбільш нагальною невирішеною проблемою учасники назвали незаконні вимоги органів соціального захисту затверджувати чи погоджувати «тариф» для відшкодування пільг та субсидій для мешканців будинків ОСББ. Іншою, неменш важливою, проблемою є необхідність прибирати прибудинкову територію, у той час, як отримати її у власність чи постійне користування майже не можливо. Також актуальними залишаються проблемні питання у відносинах ОСББ із виробниками та виконавцями комунальних послуг (відмова в укладанні індивідуальних договорів), вимоги ДПА до ОСББ реєструватися платником ПДВ, безпідставні перевірки контролюючих органів, проблема «неплатників» та відсутності коштів для проведення капітального ремонту.

90% голів ОСББ вважає, що причиною гальмування у вирішенні проблемних питань ОСББ є небажання центральних та місцевих органів влади їх вирішувати, а також непослідовність і нескоординованість дій влади. Серед інших причин голови ОСББ назвали брак коштів, недосконале законодавство, несформовану ментальність власника в українців.

Детальніше:
Тетяна Бойко,
координатор житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА 

 

Публікації та новини схожі

Про захист прав інвесторів житлового будівництва

13.04.2012
Про захист прав інвесторів житлового будівництва Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розроблено проект Закону України про посилення захисту прав інвесторів під час інвестування (фінансування) будівництва житла, яке планується здійснювати, у тому числі, шляхом.

докладніше

Мінрегіонбуд посприяє співпраці бюджетних установ із енергосервісними компаніями

15.09.2014
Мінрегіонбуд посприяє співпраці бюджетних установ із енергосервісними компаніями Оператор польської газотранспортної системи компанія Gaz System підтвердила, що була змушена припинити поставки газу з Європейського союзу в Україну через зменшення постачань російського палива в Польщу "Газпромом", повідомляє УНІАН.

докладніше

Київ: Газова залежність України. Факти та прогнози.

28.12.2011
Київ: Газова залежність України. Факти та прогнози. Розпочався новий вік підвищеного попиту на газ – про це 16 червня 2011 заявив виконавчий директор International Energy Agency Нобуо Танака на Петербурзькому міжнародному економічному форумі. За його словами, попит на газ буде рости значно швидше нафти і вугілля, і газ витіснить вугілля з другого місця за значенням джерел енергії. «Це буде золотий вік для виробників газу, для газової галузі» – сказав Н. Танака. Він підкреслив, що століття дешевої енергетики закінчився, що треба враховувати при формуванні планів економічного зростання.

докладніше

Рівенські ОСББ незадоволені роботою ТзОВ «Санком-Рівне» (відео)

26.09.2012
Рівенські ОСББ незадоволені роботою ТзОВ «Санком-Рівне» (відео) Основними зауваженнями рівненських ОСББ до комунального підприємства «Санком-Рівне» є завищення об'ємів вивезеного сміття, вартості послуг і нерегулярний графік роботи сміттєвозів. Про це заявили голови рівненських ОСББ в ході круглого столу, що відбувся 10 вересня. Захід організувала громадянська мережа ОПОРА, з метою налагодження діалогу між керівниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і компанією-монополістом із вивезення твердих побутових відходів «Санком-Рівне».

докладніше

Юридична консультація

не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ)

 Керівник ЖКО стверджує, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано? В моєму місті єдине ЖКО, яке обслуговує 10 тис. абонентів. Його керівник неодноразово демонстративно заявляє, що в нашому місті не можна створювати ОСББ у тих будинках, де є так звані протирадіаційні укриття(ПРУ). Це так? В якому законі це прописано?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше