Головна » Новини та публікації » Чи страшні ОСББ для криворіжців?

Чи страшні ОСББ для криворіжців?

Перекласти відповідальність держави за зношений житловий фонд на плечі власників квартир – саме так собі пояснюють мету кампанії зі створення ОСББ 27% криворіжців. Такий результат досліджень  «Інституту розвитку міста Кривого Рогу» озвучив виконуючий обов’язки директора Андрій Нагорний під час «круглого столу», що проходив на базі ГО «Асоціації ОСББ «КРИВБАС ДОБРОБУТ» у місті Кривому Розі  01 лютого 2013 року.

Спільний захід, у якому, крім  «Інституту розвитку міста Кривого Рогу», взяли участь голови ОСББ та Громадянська мережа ОПОРА,  мав на меті обговорити ситуацію в місті, що виникла з початку діяльності ОСББ, спростувати міфи щодо неефективності цих об’єднань та розробити програму співпраці Асоціації ОСББ з громадськими організаціями міста. 

 

Першим виступив голова Асоціації ОСББ Василь Ліман. Він розповів, що дотепер міська влада всіляко сприяла створенню та ефективній діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Новоствореним ОСББ надавалась допомога з проведення капітальних ремонтів, асфальтуванням тощо. Але з прийняттям міського бюджету на 2013 рік стало видно, що коштів на інформаційну та рекламну підтримку зі створення нових  ОСББ поки що не передбачено, та головне, що залишається фінансування капітальних ремонтів конструктивів.

В таких умовах недофінансування програми розвитку «Асоціації» Василь Ліман бачить нагальну необхідність співпраці «Асоціації КРИВБАС ДОБРОБУТ» з міськими організаціями та міжнародними фондами, що можуть надати організаційну, інформаційну та фінансову підтримку діяльності ОСББ.

Наступним узяв слово в.о.директора Інституту розвитку міста Кривого Рогу (неприбуткове комунальне підприємство, створене міською радою в 2012 році) Андрій Нагорний. Він озвучив результати соціологічного дослідження про ставлення до ОСББ мешканців міста. Зокрема, він сказав, що 27% криворіжців вважають створення ОСББ черговим «шахрайським» кроком влади, щоб перекласти відповідальність за зношений житловий фонд на мешканців багатоповерхівок. І це при тому, що, за результатами того ж дослідження, 77,8% мешканців будинків, у яких створено ОСББ, задоволені обслуговуванням в «Об’єднаннях». Такі факти, що взаємно заперечують один одного, говорять про те, наголосив Нагорний, що серед жителів, котрих неякісно обслуговують житлово-комунальні підприємства, живе міф про ще гірше обслуговування в разі «приходу» ОСББ. В ході дослідження з’ясувалося, що багато мешканців не розуміють, що ОСББ – це і є вони самі, вважаючи ОСББ абсолютно чужим управлінцем із зовні. Причиною такого не сприйняття нової форми господарювання Інститут розвитку міста вважає недостатнє висвітлення позитивних результатів діяльності ОСББ на фоні значної кількості негативних публікацій у ЗМІ про стан справ у житлово-комунальному господарстві.

Для підвищення інформаційної присутності в ЗМІ Андрій Нагорний запропонував залучати іноземні гранти, для чого запросив до спільної роботи над проектами голів ОСББ.

 

Присутній на круглому столі представник Громадянської мережі ОПОРА Сергій Федько,  поставив питання про мотивацію голів ОСББ в такій нелегкій, новій та часто невдячній роботі зі створення та ефективної діяльності ОСББ. Це викликало деяке пожвавлення серед присутніх голів ОСББ, адже їхня зарплатня в багатьох випадках не дотягує й до однієї тисячі гривень на місяць, а деякі голови працюють взагалі безоплатно. Представник ОПОРИ закликав присутніх не перекладати весь тягар громадської роботи зі ЗМІ, владою та мешканцями на самих лише голів ОСББ, адже плодами діяльності ОСББ, такими як чистота, безпека і комфорт, користуються всі без винятку мешканці міста, а також влада, котра знімає з себе «головний біль» з усунення постійних аварій. Пролунала пропозиція скористатися досвідом ОПОРИ, як незалежної від влади та комерційних управляючих компаній, з інформаційного супроводу громадських ініціатив.

Першим кроком, покликаним популяризувати ОСББ Сергій Федько запропонував зібрати документи і створити історії успіху діючих ОСББ, та проаналізувати причини неефективної роботи об’єднань, провести так звану «роботу над помилками». Місцем для публікацій запропоновано використати інформаційні портали ОПОРИ, а також всіх бажаючих ЗМІ. Присутні голови ОСББ погодились на такий формат роботи. 

У підсумку зустрічі Василь Ліман повідомив, що хоч у 2012 році і зменшилася кількість Новостворених ОСББ в порівнянні з 2007 і 2008 роками, їхня ефективність виявилася значно вищою за деякі старіші ОСББ.

На зустрічі також було підписано угоду про співпрацю між ГО «Асоціацією ОСББ КРИВБАС ДОБРОБУТ» та «Інститутом розвитку міста Кривого Рогу», а також заплановано спільні координаційні наради з Громадянською мережею ОПОРА.

Сергій Федько,
голова Дніпропетровської обласної організації
«Громадянська мережа ОПОРА»  
Публікації та новини схожі

Податок на землю з ОСББ — чи має ОСББ сплачувати податок на землю?

01.06.2012
Податок на землю з ОСББ — чи має ОСББ сплачувати податок на землю? Податкова та відділ земельних ресурсів відповідають на це питання ствердно, але тільки до тих пір доки ви не дасте зрозуміти, що трохи та розбираєтеся в питанні, про яке йдеться.

докладніше

ОСББ має право не погоджувати внески на житлово-комунальні послуги з органами місцевого самоврядування

10.12.2012
ОСББ має право не погоджувати внески на житлово-комунальні послуги з органами місцевого самоврядування Півторарічна кампанія Громадянської мережі ОПОРА спільно з іншими громадськими організаціями та ОСББ, щодо вирішення проблеми відшкодування пільг та субсидій для мешканців будинків ОСББ завершилася невеликою перемогою.

докладніше

Постанова №498 НКРЕ: відпуск електричної енергії для ОСББ проводиться за тарифами для населення

07.05.2012
Постанова №498 НКРЕ: відпуск електричної енергії для ОСББ проводиться за тарифами для населення Ще кілька місяців тому проблеми ОСББ та енергопостачальних організацій здавалися нездоланними. Та вже на сьогодні Національна комісія регулювання ринку електроенергетики — єдиний центральний орган виконавчої влади, який виконав доручення Протоколу № 92 засідання Уряду від 14 грудня 2011 року.

докладніше

Тетяна Бойко: Як позначиться на житлово-комунальних тарифах підвищення плати за газ для населення з 01.05 на 50%, а для підприємств теплокомуненерго на 40%.

27.04.2014
Тетяна Бойко: Як позначиться на житлово-комунальних тарифах підвищення плати за газ для населення з 01.05 на 50%, а для підприємств теплокомуненерго на 40%. У зв’язку з цим, наскільки можуть зрости тарифи для населення і скільки людей тепер муситимуть звертатися за субсидіями? Чи не виникне ситуація, що відповідні служби не зможуть прийняти всіх охочих для оформлення субсидії?

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

мы хотели бы создать ОСББ

 Мы хотели бы создать ОСББ, но при этом возникают вопросы: Зачем на первом собрании выбирать бухгалтера? должен ли он быть из жильцов дома? Это ведь должность не избираемая, а назначаемая (наёмная) не так ли? Можно ли обойтись без этого, а после нанять бухгалтера?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ

 Чи є підгрунтя заохочення забудовника надати списки інвесторів для створення ОСББ? Чи можна самоствореному ОСББ ініціювати відміну передачі будинуку на баланс ЖЕКу?
Наразі є новобудова на стадії передачі під заселення (в КГС видають оглядові ордери).

докладніше