Головна » Новини та публікації » Анонс: Кредитна лінія для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках

Анонс: Кредитна лінія для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках

В рамках програми з підвищення ефективності використання енергії у багатоквартирних житлових будинках Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у партнерстві з місцевими комерційними банками може найближчим часом запропонувати Кредитну лінію для реалізації енергоефективних проектів у житлових будинках (далі – Кредитна лінія).

Якщо така Кредитна лінія запрацює, власники приватних будинків та об‘єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) зможуть отримати фінансування для реалізації енергоефективних проектів. Кредити видаватимуться позичальникам, які задовольнятимуть певним критеріям, зокрема: тип проекту, обсяг необхідного фінансування, очікувана економія енергії та іншим стандартним критеріям для отримання кредиту. Кредити видаватимуться на комерційній основі з відсотковою ставкою від 15% до 18% (або, можливо, 12% - 14%) і строком погашення кредиту 3-5 років (можливо, більше). Умови видачі кредиту на реалізацію енергоефективних проектів будуть такими ж, як і умови отримання кредиту у комерційному банку.

Характерною рисою такої Кредитної лінії стане те, що по завершенні енергоефективного проекту банк зможе надати позичальнику стимулюючу пільгу у розмірі 5%, 10% або навіть до 20% компенсації основної суми кредиту, залежно від типу проекту та досягнутої енергоефективності.

З тим, щоби оцінити інтерес до такої Кредитної лінії з боку власників приватних будинків та ОСББ, і з тим, щоби розробити перелік енергоефективних проектів, які в першу чергу фінансуватимуться в рамках кредитної лінії, ЄБРР залучає консалтингові організації – WorleyParsons (США) та Інститут місцевого розвитку (Україна). Експерти цих консалтингових організацій збиратимуть інформацію від зацікавлених сторін, безкоштовно надаватимуть зацікавленим сторонам підтримку у підготовці технічної та економічної оцінки кожного енергоефективного проекту і у підготовці переліку енергоефективних проектів для першочергового фінансування в рамках такої Кредитної лінії.

Якщо Ви плануєте виконання робіт, пов‘язаних з підвищенням енергоефективності у Вашому ОСББ, будь ласка, зареєструйтеся на інформаційному порталі Теплий дім і заповніть форму опитування.

Заповнені форми допоможуть вивчити попит та готовність ОСББ та власників приватних будинків в Україні реалізовувати енергоефективні проекти та залучати кредитні ресурси. Дане анкетування не є підставою для фінансування конкретного ОСББ.

Ви можете надіслати форму з Теплого дому, натиснувши «Відправити», або можете роздрукувати форму і надіслати її поштою на адресу Інституту місцевого розвитку, факсом (044) 4287612 або доданим файлом електронною поштою на адресу lkozina@mdi.org.ua.

Якщо Вам потрібна допомога або якщо у Вас виникли запитання, пишіть нам на адресу: lkozina@mdi.org.ua, контактна особа: Ліна Козіна, Інститут місцевого розвитку.

Розглядатимуться форми опитування, які було отримано до 10 червня 2013 року включно.

Публікації та новини схожі

Украинские чиновники изучают чешский опыт внедрения коммерческого финансирования модернизации жилищного сектора

18.06.2013
Украинские чиновники изучают чешский опыт внедрения коммерческого финансирования модернизации жилищного сектора Со 2 по 5 июня 2013 директор Департамента стратегии реформирования и развития жилищно-коммунального хозяйства Олейник Н.И. пребывала с официальным визитом в столице Чешской Республики с целью ознакомления с чешским опытом внедрения коммерческого финансирования для модернизации жилищного сектора.

докладніше

Польща припинила реверс газу в Україну через зменшення поставок "Газпромом"

11.09.2014
Польща припинила реверс газу в Україну через зменшення поставок Оператор польської газотранспортної системи компанія Gaz System підтвердила, що була змушена припинити поставки газу з Європейського союзу в Україну через зменшення постачань російського палива в Польщу "Газпромом", повідомляє УНІАН.

докладніше

Необходимо ускорить обновление градостроительной документации — Анатолий Близнюк

02.03.2012
Необходимо ускорить обновление градостроительной документации — Анатолий Близнюк Градостроительная документация является основой для отвода земли и привлечения инвестиций на конкретных территориях, а потому она должна быть обновлена ​​максимально быстро. В большинстве регионов страны темпы ее обновления крайне медленные, сообщил во время заседания Коллегии Минрегиона глава ведомства Анатолий Близнюк.

докладніше

У Вінниці встановлять безкоштовні газові лічильники

02.02.2012
У Вінниці встановлять безкоштовні газові лічильники ПАТ Вінницягаз приймає заяви від мешканців Вінниці, які бажають, аби їм скоріше встановили безкоштовний газовий лічильник.

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше