Головна » Новини та публікації » Анатолій Близнюк: За отримані послуги слід платити

Анатолій Близнюк: За отримані послуги слід платити

Стан платіжних рахунків за газ вкрай незадовільний. Підприємства комунальної теплоенергетики за січень поточного року заплатили за спожитий газ лише 24%. Не в останню чергу до цього призвела деяка затримка населення зі своєчасною оплатою отриманих житлово-комунальних послуг.

Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку Анатолій Близнюк під час селекторної наради з представниками облдержадміністрацій, яка відбулася у будинку Уряду у п’ятницю, 10 лютого.

Анатолій Близнюк заявив, що попри сильні морози, комунальники намагаються забезпечувати безперебійне теплопостачання. Незважаючи на заходи, що вживаються, протягом усього опалювального періоду фіксуються численні аварійні ситуації на тепломережах, що пов’язано із значною їх зношеністю, внаслідок чого трапляються тимчасові відключення споживачів від теплопостачання. У більшості випадків аварійні ситуації ліквідовуються своєчасно, що не приводить до важких наслідків. Разом з тим, у окремих випадках відповідальні посадові особи не забезпечують належний рівень організації аварійно-відновлювальних робіт, внаслідок чого терміни їх виконання затягуються, створюються передумови для подальшого ускладнення ситуацій та завдання шкоди громадянам. У свою чергу, зі сторони громадян існує велика проблема з боргами.

«Дякую усім, хто забезпечує безперебійну роботу тепломереж, а також людям, які платять своєчасно. За отримані послуги слід платити, це аксіома! Нікого не обурює, що в разі несвоєчасної оплати послуг зв’язку, автоматично вимикається телефон. У свою чергу, поки що житлово-комунальні послуги не мають такої системи автоматичної системи обліку. Тому я сподіваюсь на розуміння наших громадян та звертаюсь з проханням своєчасно оплачувати надані послуги», – сказав Міністр.

А.Близнюк наголосив, що платити за опалення слід виключно згідно з укладеним договором. Зазвичай, норма тепла в квартирах має становити не менше 18 градусів вище нуля. Якщо температура нижча, слід вимагати перерахунку платежів.

Для довідки:

За оперативними даними НАК «Нафтогаз України» станом на 06.02.2012, підприємствами комунальної теплоенергетики з початку 2012 року:

  • спожито природного газу на суму 2 454,7 млн. грн.,
  • сплачено: загалом – 597,4, млн. грн.,
  • у тому числі пільгами та субсидіями – 30,8 млн. грн.
  • борг за спожитий природний газ у 2012 році складає 1 857 млн. гривень.
  • середній по Україні рівень розрахунків становить 24,3 відсотки.

Найвищій рівень розрахунків у підприємств Житомирської (100%), Київської (47,7%), Чернігівської (52,4%) областей.

Найбільший обсяг заборгованості мають підприємства наступних областей: Донецької – 393,1 млн. грн., Дніпропетровської – 165,1 млн. грн., Харківської – 266,1 млн. грн., та м. Київ – 494,1 млн. гривень.

Заборгованість по Україні за спожитий природний газ у 2011 році складає 6 054 млн. гривень.

Середній рівень розрахунків за 2011 рік становить 64,1 відсотки.

Нижче середнього рівня розрахунків за спожитий газ у 2011 році у підприємств; Донецької (43,5%), Луганської (56,8%), Кіровоградської (60,4%), Дніпропетровської (61,9%) областей, м. Севастополя (44,2%), м. Київ (60,5%), та АР Крим (60,9%).

Найбільший обсяг загальної заборгованості мають підприємства наступних областей: Донецької – 1 241,9 млн. грн., Дніпропетровської – 639,5 млн. грн., Харківської – 604,1 млн. грн., та м. Київ – 1 707,9 млн. гривень.

Прес-служба Мінрегіону

Публікації та новини схожі

Жахіття Житлового кодексу "воскресають"

07.10.2011
Жахіття Житлового кодексу На тлі гучного звільнення віце-прем’єр-міністра Тихонова, майже непоміченим пройшов розгляд в парламентському комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики міні-Житлового кодексу – законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (автори – народні депутати Бондик, Баранов, Прутнік, Плотніков, Литвин, Крук, Харлім, Шпенів, Стельмашенко). Суть законопроекту – нав’язування керуючих компаній та позбавлення співвласників багатоквартирних будинків права голосу.

докладніше

Тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій по базових підприємствах станом на 1 травня 2012 року

30.05.2012
Тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій по базових підприємствах станом на 1 травня 2012 року На виконання Заходів щодо забезпечення виконання завдань Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки та з метою моніторингу стану реформування і розвитку житлово-комунального господарства запроваджено галузеву звітність про тарифну політику підприємств житлово-комунального господарства.

докладніше

КМДА підтримує розвиток ОСББ у Києві… принаймні на папері

18.11.2011
КМДА підтримує розвиток ОСББ у Києві… принаймні на папері 29 вересня 2011 року в Київській міській державній адміністрації відбулося засідання Координаційної ради з питань сприяння розвитку ОСББ у місті Києві.

докладніше

Кількість прихильників іпотеки зменшується

16.02.2014
Кількість прихильників іпотеки зменшується За іпотечними кредитами Українці звертаються все менше. Виною цьому на думку експертів - високі процентні ставки.

докладніше

Юридична консультація

застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом

 Я представитель инициативной группы по адресу г.Киев,ул.Мишуги 12. У нас новопостроенный дом, где мы хотим создать ОСББ, но застройщик не дает нам контактных данных и заставляет нас подписывать договора с частным ЖЕКом. Мы письменно объявили, как в Администрацию Киевскую так и в районную об инициативе создать ОСББ в нашем доме, но нам не дают контактных данных совладельцев, а собрать самостоятельно не представляеться возможным так как дом без внутренних отделочных работ и отопления нет и соответственно в нем пока что идут отделочные работы и владельцев не застать. а оповестить надо всех. Как выйти из ситуации?

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше

соседи поставили бронированную входную дверь

 Соседи поставили бронированную входную дверь, изменив при этом направление открывания. В результате при полном ее открывании наша дверь на 30% закрывается соседней дверью, на выход остается 50-60см свободного пространства. Соответсвует ли это нормам пожарной безопасности нашей квартиры? Надо ли мне предпринимать какие-либо действия в защиту своего жилья? Куда обращаться?

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше