Головна » Новини та публікації » Алчевськ: монополісти порушують права ОСББ

Алчевськ: монополісти порушують права ОСББ

31 січня 2013 р. в місті Алчевськ Луганської області відбувся круглий стіл «Як вирішити проблеми ОСББ з монопольними постачальниками послуг ЖКГ». Організатор заходу Громадянська Мережа ОПОРА.

Представники ОСББ розповіли про факти утискання мешканців багатоквартирних будинків з боку ТОВ «Луганськвода» та про те, що цей монополіст нав’язує ОСББ міста Алчевськ функції виконавця послуг із водопостачання.

Під час заходу Алла Жолоденко, голова Луганського представництва Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг відповіла на питання голів ОСББ Алчевська та пообіцяла від імені «регулятора» вплинути на ТОВ «Луганськвода» щоб не дозволити протиправних дій з боку цього підприємства.

Олексій Кормілецький, керівник Луганського представництва Громадянської мережі ОПОРА відзначив: «30 грудня 2012 року Луганська обласна рада прийняла рішення про те, щоб повернути «Луганськводу» в комунальну власність. Зараз триває процес передачі даного підприємства. Це займе певний час і ми будемо вимагати вже від керівництва Луганської обласної ради, як від нових власників переглянути стратегію та тактику діяльності даного підприємства з ОСББ. Впевнений, що ці проблеми мають перспективу бути вирішеними. Дуже важливо координувати дії та проводити спільні ініціативи по захисту прав мешканців ОСББ, разом Ми зможемо змінити ситуацію на краще»

Окрім цього, Валерій Новіков, юрист Асоціації ОСББ міста Алчевськ розповів про те, що ОСББ потерпають від комунального підприємства «ЛіфтСервіс», яке на не однократні звернення ОСББ, відмовляється надати структуру тарифу за обслуговування ліфтів. В середньому будинок Алчевська щомісяця перераховує близько 5 000 грн. в місяць за обслуговування ліфтів, однак фактично послуги не отримує та самостійно фінансує ремонт ліфтів, проведення, державної експертизи (один раз на 20 років) і т. п. А жодні звернення ОСББ до керівництва підприємства з проханням надати інформацію, за що саме платить будинок, так і не мали успіху, оскільки на думку керівництва підприємства, це є конфіденціальною інформацією.

Мешканка Алчевська Олена Титамирова, розповіла, що проживає в будинку, де є ОСББ, та зараз постійно стикається з утисканням ії прав. Так, наприклад, в паспортному столі за прописку людину в квартирі будинку з ОСББ, беруь 50 гривень, посилаючись на якісь додаткові витрати. В будинках без ОСББ можна прописати людину без додаткових платежів, які не зрозуміло кому їдуть і на яких підставах цю суму беруть. Така практика застосовується не у всіх паспортних столах Алчевська, однак в декотрих вона існує.

Учасники круглого столу обговорили локальні питання функціонування та життєдіяльності ОСББ у відносинах із монополістами – постачальниками послуг ЖКГ та визначили план спільних дій представників громадськості та ОСББ щодо протидії порушень прав мешканців з боку природних монополій. 

Детальніше:
керівник Луганського представництва Громадянської мережі ОПОРА
Олексій Кормілецький 
(050)275 28 08
Публікації та новини схожі

Ресурсний центр для ОСББ: Краматорськ

09.02.2012
Ресурсний центр для ОСББ: Краматорськ Ресурсний центр ОСББ проводить роботу в режимі «гаряча лінія», надання юридичної та методичної допомоги, консультація по створенню та реєстрації нових ОСББ та ін.

докладніше

Мінрегіон: Про фінансовий стан галузі систем життєзабезпечення

19.09.2012
Мінрегіон: Про фінансовий стан галузі систем життєзабезпечення На селекторній нараді за участю Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка, що відбулася 13 вересня у Кабінеті Міністрів України, розглянули фінансовий стан підприємств систем життєзабезпечення. За словами Анатолія Близнюка, на державному рівні зроблено все, щоб поступово поліпшувати фінансовий стан галузі.

докладніше

Круглий стіл: Луцькі ОСББ вирішуватимуть проблемні питання з ПАТ «Волиньгаз»

15.01.2013
 Круглий стіл: Луцькі ОСББ вирішуватимуть проблемні питання з ПАТ «Волиньгаз» У середу, 16 січня 2013 року об 11:00 у малому залі засідань Луцької міської радивідбудеться круглий стіл на тему «Вирішення проблемних питань у взаєминах ОСББ з обслуговуючими організаціями». Організатор заходу – Всеукраїнська громадська організація Громадянська мережа ОПОРА.

докладніше

Бути чи не бути ОСББв Україні?

09.12.2011
Бути чи не бути ОСББв Україні? Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунальних послуг Анатолій Близнюк під час брифінгу в Кабміні щодо проблем ЖКГ нарахував в Україні близько 14 тисяч ОСББ. Це 10 відсотків від кількості усіх багатоквартирних будинків в країні. Ми десь на п’ять відсотків відстаємо від запланованого показника, однак слід розуміти, що ОСББ створюються не для «справної цифри» та виконання плану, а для реального реформування сфери систем життєзабезпечення», – сказав Анатолій Близнюк.

докладніше

Юридична консультація

проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом

 “В нашем доме, обслуживаемом ОСББ, на 1-м этаже расположен банк, который имеет счетчики: электричества, тепла, горячей и холодной воды. Водоканал заключает договор только с ОСББ и предлагает ОСББ по отдельному договору с банком получать компенсацию. Если можете, помогите пож. найти проект типового договора компенсации коммунальных услуг между ОСББ и юридическим лицом”.

докладніше

как правильно составить заявление директору водоканала

 Подскажите пожалуйста, как правильно составить заявление директору водоканала (пришел какой-то виртуальный(несуществующий) долг на воду. Оплата за воду производилась всегда регулярно по счетчику.

докладніше

домовой комитет - устав и перечень правоустанавливающих документов

 Хотим создать домовой комитет. Нужен устав и перечень правоустанавливающих документов

докладніше

чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ

 Чи потрібно оформляти акти списання ТМЦ (фарба, сіль, лампочки, метал), чи це відносити до накладних витрат?

докладніше